ВажноЕвропска такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Частан опроштај Звездиних девојака од Европе

Одбојкашице Црвене звезде часно су се опростиле од Европе, у 1/8 финала ЦЕВ Купа.

Након пораза од азербејџанске Локомотиве у Београду (0:3), наше девојке су морале да славе са 3:0 или 3:1 и освоје златни сет, како би прошле даље, али против много искуснијег ривала нису могле више од једног освојеног сета.

За разлику од утакмице у Београду, очигледно и због непостојања притиска, играчице Звезде су одиграле много боље и тесно изгубиле прва два сета, која су трајала 50 минута – 20:25, 22:25. У трећем делу игре заиграле су још боље, водиле са поеном предности готово од старта, а онда у финишу дошле до три сет лопте. Прве две нису искористиле, али трећу јесу и освојиле овај део игре, резултатом 25:23. У четвртом су такође пружиле велики отпор домаћем тиму и након вођства Локомотиве од три поена дошле до 13:13, а потом и повеле са 15:13. Домаће играчице су дошле до 18:18, након тога и до 23:21, али су наше девојке изједначиле на 23:23. Ипак, на крају је искуство пресудило, па су домаће играчице дошле до 25:23 и победе од 3:1, за 105 минута игре.

Локомотива Баку – Црвена звезда 3:1 (25:20, 25:22, 23:25, 25:23).

За крају, навешћемо и следеће чињенице. Домаћа екипа састављена је од играчица из Русије, Израела, Бразила, Холандије, Немачке, Бугарске, Белорусије, Азербејџана… У њиховом тиму само су две играчице млађе од 26 године. У Звезди су три играчице рођене 1990. године, а све остале далеко касније. Наш тим је за ову сезону регистровао и неколико девојчица рођених 1998. и 1999. године. Поред тога, наше девојке су играле без повређене Николине Лукић, док је Љубица Кецман ровита након повреде.