ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Звезда савладала Кућу у незапамћеној „атмосфери“ и изабрала друго место за ТОП 16!

Црвена звезда вечерас је савладала Кућу Лаборал, резултатом 90:82 (18:18, 28:27, 24:18, 20:19) у последњем колу Евролиге и са другог места и шест победа ће ићи у наредну фазу такмичења. Најефикаснији је био Вилијамс, са 23 поена, 5 скокова и 8 асистенција, Марјановић је имао по 12 поена и скокова, а Јака Блажич 11 поена. Митровић је постигао 10 поена и ухватио 9 лопти.

На полувремену је било 46:45 (18:18, 28:27). Након прве четвртине у којој је било мало поена, у другој су се обе екипе распуцале, Вилијамс је постигао 10 поена, а на другој страни сјајни су били Ертел и Бертанс.

У другом делу наставили су да погађају Вилијамс и Бертанс, али се на крају испоставило да је успешнији био наш тим. Звезда је у трећој четвртини била сјајна, направила пристојну предност, а онда у четвртој одбила налет гостију, па на тај начин дошла до тријумфа, који ју је довео до другог места пред наредну фазу.

Меч се играо у празном и сабласном Пиониру, који је, међутим, захваљујући акцији клуба, солидно „испуњен“. Видите и како.

IMG_8359

Погледајте и остале слике.

10. коло Евролиге

Црвена звезда Телеком – Кућа Лаборал 90:82 (18:18, 28:27, 24:18, 20:19)

Хала: Пионир

Без присуства гледалаца

Судије: Ламоника, Таурино, Зашчук

Црвена звезда Телеком: Вилијамс 23п 8ас 5ск, индекс 27, Ребић, Дангубић 9п 3ск 1ас 1укл, Митровић 10п 9ск 3с, Лазић 2п 2ск, Блажич 11п 2ск, Калинић 5п 3ас, Марјановић 12п 12ск, Тејић, Џенкинс 5п 2ск 2ас, Јовић 4п 4ас 2ск, Цирбес 9п 3ск. Тренер: Радоњић

Кућа Лаборал: Џејмс 13, Ајверсон 5п 6ск, Козер 10п 4ск 5ас, Шенгелиа 2, Диоп, Тили 14п 7ск 2ас, Бегић 2, Вујачић 3, Сан Еметерио 9, Ертел 8п 7ас 3ск, Бертанс 16. ТренерНаваро

ТОК МЕЧА

1/4 (18:18)

На старту утакмице, Звезда је повела, у првој половини прве четвртине резултат је углавном био изједначен, уз малу предност Звезде, а Јака Блажич је одмах пошто је ушао у игру погодио за три поена и донео свом тиму +5 (12:7). Било је потом и 14:8, али су гости успели да се врате у игру.

Занимљиво је било то што Томас Ертел, вероватно најбољи кошаркаш Куће, који ће готово сигурно нови играч Ефеса, није био на паркету на старту меча у екипи гостију.

Вилијамса и Марјановића су на уласку у последњих 90 секунди меча заменили Цирбес и Јовић, а гости су у тим тренуцима дошли до серије 8:0 и вођства – 16:14. Прекинуо ју је Блажич, поенима за два и изједначио, а на крају прве четвртине на семафору је стајало – 18:18.

Блажич је постигао 7 поена, Митровић 4, уз два успешна додавања. Вилијамс је имао по 2 поена и асистенције, а Боби 2, уз 4 скока.

2/4 (28:27)

У други период игре боље су ушли гости и у неколико наврата повели кошем предности, али су Цирбес и Блажич враћали егал. Међути, уследила је потом серија грешака нашег тима и нова серија поена гостију (9:0), који су дошли до максималних +9 (31:22). Ипак, наш тим је поенима Цирбеса коначно прекинуо „црни низ“.

Гости нису „давали“ стечену предност, а погађали су Вилијамс и Џенкинс у нашем тиму и успели да смање предност гостију на само кош заостатка, да би потом Маркус погодио тројку, погодио пет везаних поена и донео свом тиму предност и серију 8:0 (37:36). На другој страни, тројку је погодио Бертанс и вратио кош предности свом тиму. Ипак, погодио је Дангубић, затим Бертанс није добацио до коша, лопту је ухватио Вилијамс, пронашао преко целог терена, а овај погодио уз фаул Летонца! Звезда је вратила +3 (42:39).

Ертел је погодио две тројке и донео свом тиму пола коша предности, на пет секунди до краја, да би Дангубић украо лопту и закуцао, па је на полувремену на семафору стајало – 46:45.

3/4 (24:18)

У „Звездиној четвртини“, боље су почели гости, који су повели на старту, али је наш тим, предвођен разиграним Маркусом Вилијамсом, дошао до вођства, које је у 27. минуту било +6 (60:54), управо после поена Вилијамса уз фаул. То је био његов 21. поен. Након тога, заменио га је Јовић, који је донео свом тиму +8 (64:56). Гости су се за тренутак вратили, али је наш тим додао гас и завршио посао предношћу од седам поена (70:63). Боби Марјановић је стигао до дабл-дабла, 10 поена и 11 скокова након три деонице.

IMG_8630

4/4 (20:19)

Звезда је у последњој четвртини још додала гас, дошла до +9 поенима Дангубића, али је Бертанс узвратио. Одмах затим, Џенкинс је погодио „дугу двојку“, за +8 (79:71), а Звезда одиграла одличну одбрану, да би у наредном нападу фаулом гости спречили Митровића да донесе двоцифрену разлику. Ипак, Лазића је фаулиран под шутем за три поена, али је погодио два. До 35. минута, Шпанци су погодили чак 11 тројки.

У финишу, наш тим је константно држао предност од осам поена, а Вилијамс је донео двоцифрену поенима за 88:78, на два минута до краја. До краја, Звезда је рутински привела утакмицу крају и славила са 90:82.