ВажноЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Кадеткиње разнеле Партизан у парампарчад са 51 поеном разлике

Кадетска лига Србије ушла је у други део сезоне, а у вечитом дербију није виђено ништа ново. Црвено-беле су убедљиво савладале Партизан и задржале стопостотан учинак. Звезда је славила резултатом 84:33.

10670108_838675419526689_3507541923686416013_nЕкипа Предрага Станојчића је као и у већини утакмица ове сезоне стекла велику предност на почетку серијом од 24:2 за +24 (32:8). На полувремену је било 46:18 за домаћи тим, а предност је наставила да се увећава и у наставку. Трећу четвртину црвено-беле су решиле у своју корист резултатом 15:4, да би и у последњој деоници потпуно демолирале вечитог ривала резултатом 23:11. У последња три минута Црвена звезда је направила серију 11:4 и поготком Тамаре Ракић стигла до најубедљивијег вођства на утакмици за коначних 84:33.

Све кошаркашице Црвене звезде уписале су се у стрелце, а најефикаснија је била Милица Бојовић са 21 поеном уз седам скокова, три украдене лопте и одличним шутем за два поена од 69 одсто (13-9). Маријана Зукановић је постигла 15 поена уз 13 скокова, по две асистенције и блокаде, док је Ивана Катанић поред 11 поена имала и девет асистенција, по пет скокова и украдених лопти, али и 11 изгубљених лопти. Најефикаснија у тиму Партизана била је Ања Димитријевић са девет поена уз пет скокова. Звезда је забележила индекс 117, док је вечити ривал имао минус 10, што довољно говори о односу снага на терену. Домаћи тим је остварио изразиту доминацију у скоку (50:21), украденим лоптама (17:8), асистенцијама (26:7), проценту шута из игре (52 одсто:23 одсто)…

Црвена звезда – Партизан Имлек  84:33 (23:8, 23:10, 15:4, 23:11)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Свркота и Стаматовић.

Црвена звезда: Наумчев 9 (7 ас, 2 ск, 2 ул), Лукић 8 (4 ск, 4 ас, тројке 2-2), Чубра 6 (3 ск, 2 ас), Ракић 2 (3 ск), Ђокић 3 (тројке 1-1), Обрадовић 2 (4 ск), Бојовић 21 (7 ск, 3 ул, 3 ил, двојке 13-9, индекс 24), М. Ђорђевић 7 (9 ск, 4 ул, 3 ил), Зукановић 15 (13 ск, 2 ас, 2 бл, 5 ил, двојке 8-6, тројке 1-1, индекс 22), И. Катанић 11 (9 ас, 5 ск, 5 ул, 11 ил, двојке 7-5, индекс 20).

Партизан Имлек: Игњатовић 4 (2 ас, 2 ил), Бешић (3 ил), Н. Михелић 6 (4 ск), Димитријевић 9 (5 ск, 2 ил), Митровић (2 ас, 4 ил), А. Ђорђевић 6 (2 ил), Драгаш (2 ск, 5 ил), Ерор 8 (3 ск, 2 ул, 2 ил), Мужевић (4 ил), А. Михелић (4 ск, 2 ул).

Црвена звезда је у седам утакмица забележила свих седам победа ове сезоне, уз меч мање, а следећу утакмицу у кадетској лиги црвено-беле играју крајем јануара, када гостују екипи Пролетера у Зрењанину.