ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Тријумф кошаркашица у Суботици

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су прву победу на гостовањима ове сезоне. Црвено-беле су савладале Спартак у Суботици резултатом 60:54 у оквиру 12. кола Прве женске лиге Србије. После слабог првог полувремена, београдски тим је у наставку одлично одиграо и стигао до четвртог тријумфа у шампионату.

Екипа Драгана Вуковића је солидно почела меч и са пет поена Невене Наумчев повела са 7:4. Домаће кошаркашице су преокренуле серијом од 7:0, али су Јована Вучетић и Наумчев убрзо поравнале на 11:11. Међутим, Спартак је поново успео да се одлепи и то на седам разлике (20:13), а Звезда је поготком Снежане Богићевић смањила на 15:20 на крају прве деонице.

Меч се није добро одвијао по гостујући тим, јер је екипа из Суботице поенима Монике Веселовски и Санеле Сутуровић стигла до двоцифрене предности (27:17) у 13. минуту. Звезда је одговорила серијом од 8:0 у којој је Милица Бојовић постигла четири поена и смањила на 25:27. После тајм-аута Спартак враћа високо вођство, а Звезда још једном смањује преко Снежане Богићевић за 36:29 у корист домаћег тима на крају првог полувремена. По девет поена за суботички тим у првих 20 минута убациле су Веселовски и Сутуровић, док је за црвено-беле Александра Катанић постигла осам поена.

10806_10152397831470952_8835426738945241782_n

У другом полувремену виђена је много боља игра црвено-белих. Расположена Снежана Богићевић убацила је шест поена у Звездиној серији од 8:0, за велики преокрет у 24. минуту и вођство најтрофејнијег српског клуба резултатом 37:36. Недуго након тога, најбоља играчица Спартака, Моника Веселовски зарадила је техничку грешку, а Александра Катанић је новим поенима одвела Звезду до +4 (43:39) у 29. минуту. Невена Наумчев је повисила на крају треће четвртине на 45:40. Звезда је трећи период игре добила резултатом 16:4.

Кошевима Раде Видовић и Монике Веселовски Спартак стиже до изједначења почетком последње деонице. Узвратила је Снежана Богићевић поготком уз фаул, а затим је реализовала и додатно слободно бацање, али је Спартак нешто касније поново стигао до изједначења (50:50). Наумчев и Богићевић доносе црвено-белом тиму ново вођство (54:50), али у 37. минуту екипа не успева да погоди из четири покушаја после скокова у нападу. Невена Наумчев је у финишу била играчица одлуке. Прво је реализовала два слободна бацања, а затим поентирала за 60:54 у последњем минуту. Спартак није имао времена да узврати, тако да су црвено-беле славиле прву победу на гостовањима у сезони, а четврту у шампионату.

Невена Наумчев је била и најефикаснија на утакмици са 17 поена уз чак седам украдених лопти. Александра Катанић је постигла 15 поена уз шест скокова и четири асистенције, а Снежана Богићевић је нанизала 13 поена и седам скокова. Моника Веселовски је за Спартак убацила 16 поена уз осам скокова, пет асистенција и три украдене лопте.

Спартак – Црвена звезда 54:60 (20:15, 16:14, 4:16, 14:15)

Суботица – Дворана: Дудова шума. Гледалаца: 200. Судије: Семјанив, Јовичин и Арсић.

Спартак: Сутуровић 9 (9 ск, 2 ул, 5 ил), Видовић 9 (6 ск, 4 ас, 2 ул, 4 ил), Злајић 10 (2 ск, 2 ул), Ивић (3 ск, 4 ил), Видаковић-Хаднађ, Шкрбић 4 (4 ск, 2 ул), Веселовски 16 (8 ск, 5 ас, 3 ул, 4 ил), Туленчић, Павлов 6. Нису играле: Ерчић, Стешевић и Францишковић.

Црвена звезда: Богићевић 13 (7 ск, 5 ил), А. Катанић 15 (6 ск, 4 ас, 2 ул, 2 бл, 5 ил), Вучетић 3 (2 ск), Бојовић 4 (двојке 2-2), Наумчев 17 (7 ул, 2 ск, 2 ас, 3 ил), И. Катанић (3 ск, 3 ил), Ђорђевић 8 (11 ск, 2 ул). Нису играле: Лукић, Ракић, Ђокић, Зукановић и Чубра.

Црвена звезда је после ове победе напредовала на осмо место првенствене табеле са скором 4-8. Шампионат се наставља 10. јануара утакмицама 13. кола, када црвено-беле дочекују екипу Вршца.