ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши рутински против Ђердапа

У тринаестом колу Wiener Städtische Суперлиге Србије, одбојкаши Звезде су дочекали екипу Ђердапа, и остварили максималну победу – 3:0 (25:20, 25:14, 25:22).

Играло се углавном поен за поен на почетку меча, уз повремену „резултатску клацкалицу“. Тек је блок Буцуљевић-Милутиновић прекинуо такву игру (7:5) на тренутак, али се наставило у том ритму још неко време након тога. Ђердап је успео да изједначи резултат (11:11), а наш тим је освојио наредни поен, и отишао са минималном предношћу на технички тајм-аут. Након паузе, Звезда осваја још два поена, оба из блока (14:11). Уследила су два везана поена за Ђердап, а затим је Звезда успела да направи осетну предност пред завршницу сета (20:15). Ово је омогућило нашем тиму да мирно приведе сет крају – 1:0 (25:20).

Црвено-бели су боље отворили други сет (4:1), али су гости серијом од 3:0 убрзо изједначили. Звезда је одговорила истом мером (7:4). Наставио је наш тим да увећава своју предност, уз одличан сервис Копривице (10:5), па је тренер гостујуће екипе реаговао тајм-аутом. Сигуран је био Околић у блоку након паузе, након чега гости коначно успевају да прекину серију нашег тима. Црвено-бели су на технички тајм-аут у другом сету отишли са шест поена предности (12:6). Блок Звезде је наставио да функционише беспрекорно (14:7). Дошао је наш тим и до двоцифрене предности (22:12). Серија добрих сервиса Околића прекинута је тек његовом сервис грешком (23:13), а црвено-бели лако решавају овај сет у своју корист – 2:0 (25:14).

Прва три поена у трећем сету освојио је наш тим, а након поена гостију, црвено-бели поново везују три поена, па је тренер Ђердапа био приморан да у раној фази сета реагује тајм-аутом (6:1). Звезда осваја поен и након паузе, а након што је Ђердап успео да преполови њену предност, тајм-аутом је реаговао и Кобиљски (10:7). На техничком тајм-ауту било је +4 у корист наше екипе (12:8). Звезда је додатно увећала предност после одмора (16:11), али се Ђердап није предавао, успео је да стигне до два поена заостатка у неколико наврата, али ништа више од тога. Када је Стоиловић бранећи се постигао поен (грудима), нада гостију је практично била угашена (22:18). Звезда долази до четири сет лопте, користи трећу, и побеђује у овом мечу – 3:0 (25:22). У финишу сваког сета, Кобиљски је пружио шансу младом Вукашину Ђурђевићу.

Црвено-бели су се тако након победа у Европи, вратили на победнички колосек и у домаћем шампионату забележили прву победу у 2015. години.

Браво, момци!

Црвена звезда – Ђердап 3:0 (25:20, 25:14, 25:22)

Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 50. Судије: М. Милошевић, Ђ. Стевановић (обојица из Београда). Трајање меча: 71 минут.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 10, Стоиловић 15, Гмитровић 11, Копривица 13, Милутиновић 5, Буцуљевић 2, Јевтић (либеро), Ђурђевић, Мартиновић, Стефановић, Кецман, Благојевић. Тренер: Драган Кобиљски.
ЂЕРДАП: Вуксановић 5, Атељевић 15, Митев 7, Џигурски 3, Стојсављевић 11, Спасић (либеро), Савић, Сретеновић, Антић 4. Тренер: Милорад Кијац.