Важно Најновије Припреме Фудбал

Звезда без проблема савладала Копар, Катаи погодио за минималац

Фудбалери Црвене звезде забележили су нову победу на припремама у Словенији. Овога пута савладан је тренутно седмопласирани тим словеначке лиге, а актуелни вицешампион те земље. Резултат је био 1:0, а стрелац Катаи.

САСТАВ:

Црвена звезда: Прво полувреме: Рајковић, Цветковић, Анђелковић, Луковић, Лазић, Грујић, Стојановић, Савићевић, Гаврић, Лазовић, Јовић. Друго полувреме: Кахриман, Планић, Павићевић, Мбођ, Ђорђевић, Ковачевић, Ристић, Босанчић, Аврамовски, Катаи и Деспотовић.

У првом полувремену, Звезда је имала више лопту у поседу, имала неколико прилика, али голова није било. Добро су са бока деловали Анђелковић и Лазовић, који су проигравали навалне играче, али после њихових центаршутева Јовић и Стојановића нису успевали да погоде мрежу Словенаца. Покушао је и Грујић из даљине, у још једном наврату Лука Јовић, али гола није било.  С друге стране, Словенци су покушали у два наврата, Рајковић је једном интервенисао и то је било све од њих.

У другом делу, Ненад Лалатовић је послао на терен нових 11 играча, а освежење је дало резулатата већ након два минута игре. Аврамовски је био у акцији, проиграо Катаија, а овај погодио мрежу Копра. Након гола, Звездини играчи су углавном шутирали из даљине. Пробао је прво из далека Ковачевић и погодио оквир гола, али је голман интервенисао. Покушао је и Ристић, са 25 метара, али је пречка зауставила његов шут, у 62. минуту. Катаи је након гола још два пута шутирао ка голу Словенаца, али је први пут то учинио слабо, а након тога из волеја послао лопту поред стативе. Ударац је окушао и Павићевић, са 25 метара, али безуспешно. Гости су у другом делу игре покушали из слободног ударца, али је Кахриман одлично интервенисао.

Занимљиво, Ристић и Катаи су у другом делу играли на крилним позицијама.

И у самом финишу, играчи Копра су покушали са велике удаљености, али преко гола. Пре тога су Ристић и Аврамовски одлично комбиновали на средини терена. До краја утакмице, још два покушаја су имали Словенци, а Кахриман је једном био приморан да интервенише. Ристић је добио други жути картон и Звезда је остала са десет играча у финишу.