ВажноВатерполоНајновијеРегионална лига

Вечити дерби без победника

Ватерполисти Црвене звезде и Партизана играли су нерешено 8:8, у 2.колу групе за шампиона и фајнал фор Триглав Регионалне лиге. Најефикаснији је био Страхиња Рашовић са 3 гола.

Видели смо добар дерби, скоро пуне трибине, два великана на голу и младе екипе. Црвено-бели су први повели, али гости врло брзо преокренули резултат у своју корист. Оно што је протеклих сезона било највећи адут Црвене звезде, сада тотално атипично, јесте одбрана била је највећи проблем. Партизан је имао три петерца у првој четвртини, што му је додатно олакшало посао. Партизан је на полувреме отишао са +2, головима Мандића и Стојановића, а у наставку, у веома тврдој трећој четвртини Звезда је постигла један гол и приближила се ривалу. Денис Шефик и Слободан Соро су бриљирали на голу. Звезда је друго полувреме, поготово последњи период одиграла много борбеније, али велики број грешака црвено-белих није дозволио више од нерешеног резултата. На крају, прво је Бијелић довео Звезду у вођство минут пре краја (8:7), да би коначан резултат 40 секунди пре краја поставио Јакшић, са играчем више. До краја, Црвена звезда није успела да постигне погодак.

Партизан је имао вођство током целог меча, а Звезда ипак била ближа победи на крају. Црвена звезда остаје на последњој позицији са 4 бода, док Партизан има 7. Следи двонедељна пауза, након које Црвена звезда путује у Крагујевац.

Црвена звезда – Партизан Рајфајзен 8:8 (3:4, 1:2, 1:0, 3:2)

Базен: Милан Гале Мушкатировић. Гледалаца: 600. Судије:Ћирић, Балажевић. Играч више: Црвна звезда 10 (4), Партизан Рајфајзен 8 (3). Петерци: Партизан Рајфајзен 3 (3).

Црвена звезда: Шефик, С.Рашовић 3, Драшовић 1, Танкосић, Томашевић, Ешкерт, Бијелић 1, В.Рашовић 2, Ранђеловић, Његован, Рацков 1, Обрадовицћ, Драксимовић, Јовић. Тренер: Савић.
Партизан Рајфајзен: Соро, Вучинић, Мандић 2, Вицо 1, Суботић 2, Репановић, Гогов, Јакшић 1, Манојловић, Танасковић, Стојановић 2, Лазић, Ристичевић, Радојевић. Тренер: Вујасиновић.