ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Шампионке декласирале Бечеј

Ватерполисткиње Црвене звезде забележиле су најубедљивију победу у сезони. Црвено-беле су славиле на гостовању у Бечеју резултатом 34:1 у петом колу шампионата Србије.

Обзиром на велику разлику у квалитету очекивао се убедљив тријумф шампионки из Београда, а оне су се потрудиле да до врха напуне мрежу бечејског састава. Већ после прве четвртине тим Милоша Брадића имао је велику предност (9:0), која је дуплирана до полувремена (18:0). У наставку је београдски састав наставио у истом ритму, па је после трећег периода игре било огромних 25:0. Било је само питање на колико ће се голова освајач дупле круне на крају зауставити. Бечеј је у последњој деоници успео да постигне почасни гол, а Звезда испоручила још девет лаких комада за огромних 34:1 на крају сусрета.

10647142_10152647752919342_3482965922701021267_n

Најефикаснија на утакмици била је Тијана Јаковљевић са осам погодака. Наташа Симић се седам пута уписала у стрелце, а по четири поготка постигле су Драгана Ивковић, Нада Мандић и Катарина Ђорђевић. Једини гол за Бечеј забележила је Ленка Хорват.

Бечеј – Црвена звезда 1:34 (0:9, 0:9, 0:7, 1:9)

Базен: Младост. Гледалаца: 50. Судије: Кнежевић и Сремчев.

Бечеј: Томић, Наћов, Попов, Врачарић, Стевановић, Ђуркић, Гајчин, Хорват 1, Лакић. Тренер: Вукас.

Црвена звезда: Александровић, Миловановић 3, Пантовић 2, Ћоровић 2, Рајковић, Симић 7, Мандић 4, Ђорђевић 4, Васковић, Ивковић 4, Јаковљевић 8, Вујовић. Тренер: Брадић.

После петог кола Црвена звезда и даље има максималан учинак и налази се на првој позицији са 15 освојених бодова. Три бода мање имају Сента и Таш 2000, а затим следе Партизан са девет, Врачар и Војводина са по шест бодова, док  су Стари град и Бечеј на зачељу без бодова. Црвено-беле у следећем колу дочекују Војводину.