ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Тесан пораз кошаркашица у дербију

Млади састав Црвене звезде поражен је у дербију против другопласираног Партизана у 20. колу Прве женске лиге Србије. Искусније гошће славиле су у неизвесној завршници резултатом 62:56. Црвено-беле нису погодиле ниједан шут у последња три минута, па су црно-беле серијом од 8:0 стигле до тријумфа.

Екипа тренера Вуковића је одлично почела утакмицу и са седам поена Александре Катанић стигла до вођства од 9:4 у петом минуту. Пет поена разлике одржале су до краја прве деонице кошем Невене Наумчев за 14:9. До преокрета је дошло средином другог периода игре, када су црно-беле са пет поена у низу Тамаре Петковић стигле до 22:16. Узвратила је Ивана Катанић тројком и погођеним слободним бацањима, након чега су гошће побегле на плус четири, али је млађа сестра Катанић имала сјајну ролу и у финишу друге четвртине. Нанизала је нових пет поена и украла једну лопту, па је Звезда смањила на 31:32 до полувремена.

zz20

Тек што је најтрофејнији српски клуб поново повео кошем Мине Ђорђевић на почетку треће четвртине, ривал је направио серију од 7:0 тројком доскорашње Звездине играчице Јулијане Војиновић и стигао до +6 (39:33) у 24. минуту. Александра Катанић је смањила заостатак на два поена, али су Бранка Луковић и Тамара Петковић одвеле Партизан на +7 (47:40), а ту разлику је гостујући тим сачувао до краја четвртине.

zz18

Млада екипа црвено-белих се није предавала, па је последњу деоницу започела серијом од 7:0 за изједначење (49:49). Снежана Богићевић је убацила пет, а Мина Ђорђевић два поена у налету домаћег тима. Чинило се да ће црвено-беле пред својом публиком моћи да изненаде, када је Милица Бојовић погодила тројку за вођство од 54:52 у 37. минуту. На истеку истог минута Мина Ђорђевић је поентирала за, испоставиће се, последње вођство Црвене звезде (56:54). Промашаји и изгубљене лопте скупо су коштали домаћи тим, па је ривал поменутом серијом од 8:0 стигао до тријумфа прецизним извођењем слободних бацања.

zz19

Александра Катанић је постигла 16 поена за црвено-беле, уз девет скокова, шест асистенција, две украдене, али и осам изгубљених лопти. Њена млађа сестра, Ивана Катанић, нанизала је 12 поена и четири украдене лопте, док је Снежана Богићевић имала дабл-дабл учинак од 10 поена и 11 скокова, али и пет изгубљених лопти. У гостујућем тиму истакла се Марија Прља са 18 поена, пет скокова, али и седам изгубљених лопти. Јелена Јовановић је забележила 12 , а Тамара Петковић и Бојана Јанковић по 10 поена.

Пресудио је слабији учинак Звезде у шуту за два поена (33 одсто), док је ривал имао 43 одсто, као и мање скокова, где је искуснији састав однео превагу (47:38).

zz10991118_10152592267105952_8265449617778330445_n

Црвена звезда – Партизан 56:62 (14:9, 17:23, 11:17, 14:13)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 150. Судије: Ивановић, Смиљанић и Штековић.

Црвена звезда: Богићевић 10 (11 ск, 5 ил), А. Катанић 16 (9 ск, 6 ас, 2 ул, 8 ил), Ђокић, Бојовић 8 (4 ск, 2 ил), Зукановић (2 ск), Наумчев 4 (3 ул, 2 ск, 2 ил), И. Катанић 12 (4 ул), Ђорђевић 6 (9 ск, 2 ул). Нису играле: Лукић, Вукобратовић и Ракић.

Партизан: Војиновић 3, Петковић 10 (7 ск, 3 ил), Вучковић 2 (7 ск, 6 ас, 5 ил), Луковић 5 (10 ск), Шпикић 2 (3 ск), Јовановић 12 (4 ск, 4 ул, 2 ас, 4 ил), Јанковић 10 (10 ск, 5 ас, 2 ил), Прља 18 (5 ск, 7 ил). Нису играле: Димитријевић, Лукић, Милекић и Милетић.

Црвено-беле се после 20. кола налазе на осмом месту са скором 8-12. Исти учинак има и седмопласирани Раднички из Крагујевца, кога Звезда дочекује у последњем 22. колу, док у следећем 21. колу екипа гостује у Бору.