ВажноНајновијеОсталоХокеј

Пораз хокејаша у финишу меча против Витеза

У сусрету екипа које се директно боре за четврто место и пласман у плеј-оф Витез је у осмом колу шампионата Србије савладао Црвену звезду резултатом 4:3 голом Александра Митића три минута пре краја и изједначио се са црвено-белима на табели.

Црвено-бели су повели већ у петом минуту голом чешког интернационалца Данијела Восике у “пауер плеју“, на асистенцију искусног Јовице Руса. Оба тима су показала велику жељу за победом и борбеност, а овај резултат се дуго задржао на семафору, све до 31. минута, када је Звезда дуплирала предност поготком Роберта Сабадоша. Само минут касније Александар Митић је смањио на 1:2, да би Драган Ђокић донео Витезу изједначење у “пауер плеју“ на почетку 34. минута. Велики преокрет домаћег тима употпунио је Иван Богдановић поготком у 39. минуту, па је Витез након две трећине водио са 3:2.

Голмани су били на високом нивоу, па се резултат дуго није мењао. Александар Фат (Витез) забележио је 29 одбрана, док је Петер Хричина (Црвена звезда) уписао 36 успешних интервенција. Словак Маријан Микуш поравнао је на 3:3 у 51. минуту, али црвено-бели нису издржали до краја, јер је победоносни гол за Витез постигао Александар Митић на додавање Николаса Денића у 57. минуту.

Витез – Црвена звезда 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Нови Београд – Клизалиште: “Пингвин“. Гледалаца: 53. Судија: Ђорђе Фазекаш. Линијске судије: Александар Ђокић и Урош Алексић. Стрелци и асистенти: 0:1 Восика (Рус) 4:15 ПП1, 0:2 Сабадош 30:14, 1:2 Митић 31:16, 2:2 Ђокић 33:03 ПП1, 3:2 Богдановић 38:20, 3:3 Микуш 50:59, 4:3 Митић (Денић) 56:35.

Витез: Фат (29 одбрана), Ђукић, Дунда, Ђокић (1+0), Богдан Јанковић, Бојан Јанковић, Богдановић (1+0), Николић, Трифуновић, Томиновић, Митић (2+0), Орлов, Радовић, Тешић, Денић (0+1), Глигоријевић, Миливојевић.

Црвена звезда: Хричина (36 одбрана), Јанићијевић, Јанасек, Ђорђевић, Рус (0+1), Пожар, Восика (1+0), Микуш (1+0), Сабадош (1+0), А. Јовановић, Протић, Плавшић, Дабетић, Н. Стојановић, Ђаковић, Данон, С. Гачић, Вујиновић, Исаковић.

Црвена звезда и Витез деле четврто место са по пет бодова, а трећи међусобни дуел ових тимова одлучиће о учеснику плеј-офа. Поред те утакмице црвено-белима је остао и још један меч против Партизана до краја трећег круга лигашког дела сезоне.