ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Црвено-беле тријумфом у Бору пред 2.500 гледалаца употпуниле сјајан дан

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Бор на гостовању резултатом 64:54 пред чак 2.500 гледалаца, стигле до девете победе у шампионату, и на тај начин се надовезале на освајање Купа Звездиних кошаркаша.

Екипа Драгана Вуковића је фуриозно стартовала пред пуним трибинама дворане у Бору серијом од 8:0 у прва два минута, након чега је тренер домаћих морао да затражи тајм-аут. Јована Вучетић је почела меч као у трансу са шест поена у низу, а надовезала се поготком и Мина Ђорђевић. Бор је у наредних пет минута смањио на само два поена заостатка (9:11). Црвено-беле нису погодиле неколико шутева, што је казнила Марија Петровић са седам поена. У самом финишу прве деонице Звезда је испустила вођство, па је Јелена Јозић са четири узастопна поена донела преокрет за 15:13 у корист Бора.

Најбоља кошаркашица Звезде, Александра Катанић, дуго није могла да дође до изражаја у нападу, што је био један од главних разлога да се домаћи састав одлепи на шест разлике (21:16) у 14. минуту, након чега је Драган Вуковић затражио минут одмора. Уследила је мини серија Црвене звезде од 5:0 после коша Милице Бојовић и тројке Снежане Богићевић. Два минута пре одласка на предах гостујући тим је изједначио на 26:26 преко Александре Катанић, али екипа Бора поново стиже до +5, да би Јована Вучетић у финишу смањила на 30:33.

zz14

Александра Катанић је била у свом елементу у трећој четвртини, када је са четири узастопна поена донела предност најтрофејнијем српском клубу од 36:35. Уследила је резултатска клацкалица, да би Звезда након тога отишла на +3 (42:39) прецизним извођењем слободних бацања Снежане Богићевић. Бор је за кратко изједначио тројком Данијеле Вучковић, да би разиграна Катарина Зец вратила вођство гошћама својим шестим поеном на утакмици за 46:44. Она је била иницијатор Звездине серије од 7:0 пред крај трећег периода игре. Асистирала је Јовани Вучетић, а затим је Снежана Богићевић убацила тројку за лепу предност од 51:44 након трећег квартала.

Агонија Бора наставила се и почетком последњег периода игре. Чврста одбрана Звезде терала их је на грешке. Снежана Богићевић је изблокирала Марију Спасојевић, освојила лопту и погодила, а надовезала се кошем и Александра Катанић за максималних 55:44 у корист црвено-белих у 32. минуту. После велике серије Црвене звезде од 11:0, Бор није успео да се опорави, иако ни црвено-беле нису блистале након тога. Домаће играчице то нису казниле, јер су имале великих проблема са линије слободних бацања и у шуту из игре током читавог сусрета. Александра Катанић је са линије слободних бацања ставила тачку на Звездину девету победу ове сезоне.

10805625_853615178032713_5461784318927981744_n

Звезда је показала карактер у овом сусрету, победила врло незгодног домаћина, коме гори под ногама по питању опстанка, у пуној дворани и наговестила још бољи пласман на крају сезоне. Црвено-беле су однеле превагу у шуту за два поена и скоку, што је било довољно за тријумф. Најефикаснија на утакмици била је Александра Катанић са 21 поеном, четири асистенције и три скока, док је Снежана Богићевић са индексом 21 била најбоља у победничком саставу. Забележила је дабл-дабл учинак од 16 поена, 11 скокова, три украдене лопте и две блокаде. Јована Вучетић је убацила 14 поена уз феноменлан шут за два поена (7-7). Марија Петровић је за Бор убацила 17 поена, док је Данијела Вучковић забележила по 11 поена и скокова.

Бор – Црвена звезда 54:64 (15:13, 18:17, 11:21, 10:13)

Бор – Дворана: УСЦ Бор. Гледалаца: 2.500. Судије: Радосављевић, Златковић и Рашић.

Бор: Вучковић 11 (11 ск), Јозић 11 (4 ск, 4 ул, 4 ас, 3 ил), Петровић 17 (2 ск, 2 ул, 5 ил), Поповић (2 ил), Пиљевић, Голубовић, Радић 9 (9 ск, 2 ас, 2 бл), Сулејман, Спасојевић 6 (4 ск, 3 ил). Нису играле: Мијаковић, Перић и Стаменковић.

Црвена звезда: Зец 6 (6 ск, 2 ил), Богићевић 16 (11 ск, 3 ул, 2 бл, 2 ил), А. Катанић 21 (4 ас, 3 ск, 3 ил), Вучетић 14 (3 ск, 3 ил), Бојовић 2 (2 ск, 2 ил), Наумчев 3, И. Катанић, Ђорђевић 2 (10 ск). Нису играле: Лукић, Вукобратовић, Ђокић и Зукановић.

Звезда се овим тријумфом озбиљно умешала у трку за шестом позицијом. Скор 9-12 имају још Вршац и крагујевачки Раднички, са којим се црвено-беле састају у последњем колу. У случају тријумфа над Крагујевчанкама и пораза Вршца против Спартака, коме је потребна победа у борби за опстанак, Звезда би заузела шесто место на крају шампионата, што би био врло добар резултат за најмлађи тим у лиги.