ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Ватерполисткиње разбиле Војводину за шесту победу у сезони

Црвена Звезда наставља да меље противнике у ватерполо шампионату Србије за даме. Црвено-беле су у оквиру 6. кола декласирале Војводину у Београду резултатом 31:3 (6:1, 8:2, 7:0, 10:0) и остале једина екипа са максималним учинком у лиги.

Шампионке Србије су меч почеле у нешто лаганијем ритму са 6:1 после прве четвртине, да би предност достигла двоцифрену бројку већ на полувремену, када је било 14:3. У другом делу сусрета у базену је постојао само један тим, па гошће нису успеле ни да затресу мрежу. Освајач дупле круне из прошле сезоне добио је трећи период игре резултатом 7:0 за +18 (21:3). Црвено-беле су на крају приредиле праву голеаду гледаоцима, па су у свом стилу ставиле тачку на утакмицу са 10:0 у последњој четвртини за још један убедљив тријумф и наставак победничке серије у домаћим такмичењима.

10484729_10152647755319342_5408944182846748866_n

Најефикаснија у редовима Црвене звезде била је Драгана Ивковић са осам погодака, Јована Дујовић се седам пута уписала у стрелце, док су по четири пута прецизне биле Нада Мандић и Тијана Јаковљевић. За Војводину су по један гол постигле Телечки, Симин и Вуковић.

Црвена звезда – Војводина 31:3 (6:1, 8:2, 7:0, 10:0)

Београд – Базен: Ташмајдан. Гледалаца: 100. Судије: Ивановић и Бељин (Београд). Искључења: Црвена звезда 7, Војводина 7. Петерци Црвена звезда 1 (1).

Црвена звезда: Александровић, Миловановић 2, Пантовић 2, Ћоровић 2, Радојчић, Дујовић 7, Симић 2, Мандић 4, Ђорђевић, Васковић, Ивковић 8, Јаковљевић 4, Вујовић. Тренер: Милош Брадић.

Војводина: Волић, Марковић, М. Мандић, Трубоњача, Е. Мандић, Марцикин, Ердељан, Телечки 1, Симин 1, Вуковић 1, Травар. Тренер: Слађана Дрезгић.

После шест одиграних кола црвено-беле имају максималних 18 бодова. Иза су Таш 2000 са 15, и Сента са 13 освојених бодова. У следећем колу шампионке Србије гостују четвртопласираном Партизану.