Архива

Tošić: „U napad od prvog minuta“

Iskusni lijevi bek, Duško Tošić je svjestan uloga u mečevima protiv Rena, ali smatra da Zvezda može izboriti povoljan rezultat.

Toške_1708
Duško Tošić

„Istina je da smo pretrpeli poraz u nezgodnom trenutku, ali to moramo brzo da prebrodimo jer nas čeka jedna od najvažnijih utakmica. Svesni smo koliki ulog nose dueli s Renom, tvrdim da smo spremni i da možemo da ostvarimo povoljan rezultat. Pa nećemo valjda sumnjati u sopstveni kvalitet posle jednog poraza, ma koliko nam teško pao.“

Mnogo ljudi je savjetovalo zadnjih par dana Zvezdu kako da igra protiv Rena. Među njima je bio i Milan Biševac, koji je rekao da Zvezda treba čekati šansu iz kontre, ali se sa njim nije složio Tošić.

Ne slažem se. Naprotiv, smatram da mi moramo njima da se nametnemo, da ih napadnemo od prvog minuta. Nema tu šta da se čeka! Uostalom, i atmosfera na stadionu će nas poneti i moramo krenuti napred, da, ako je moguće, što pre postignemo gol.“

Tošić je siguran da igrači u crveno-belim dresovima neće podleći atmosferi.

Ne mogu da predvidim kako će se razvijati utakmica, ali sam siguran da nećemo podleći atmosferi. To što mislim da treba da ih napadnemo ne znači da srljamo grlom u jagode, ali treba biti svestan da nemamo šta da izgubimo, a plasmanom u Ligu Evrope možemo mnogo da dobijemo. Naprosto, velikom klubu kao što je Crvena zvezda Evropa je preko potrebna.

Bivši reprezentativac Srbije već poznaje par igrača Rena.

Znam nekoliko njihovih igrača i posebno bih skrenuo pažnju na bočne fudbalere Pitroipu i Bukarija. Protiv Pitroipe sam igrao dvaput dok sam nosio dres Verdera, a on je igrao za Hamburger. Jeste opasan igrač, uverio sam se u to i gledajući prošle nedelje meč Rena i PSŽ, ali mu neću dozvoliti da pokaže šta zna. Nateraću ga da on igra beka i čuva mene, a ne obrnuto.

Tošić je takođe upoznat sa činjenicom da je ekipa Rena najslabija po bokovima.

Uverio sam se u to gledajući njihove dve poslednje utakmice. Borha i ja s leve, odnosno Lazović i Mikić s desne strane, možemo da im napravimo mnogo problema i da iskoristimo opterećenje koje će njihovi štoperi napraviti na Kaluđerovića. Ma, samo je bitno da im brzo damo gol, posle će utakmica primiti sasvim drugi tok.“

Svjestan je Toške da se igra 180 minuta, i da rezultat na Marakani ne odlučuje sve.

Igra se bar 180 minuta i nijedan rezultat iz prvog meča ne garantuje ništa. I da dobijemo 2:0 ne znači da smo prošli, jer je revanš u Renu. Isto tako, ni remi, bilo 0:0 ili 2:2, ne znači da smo ispali. Setite se samo kako je Partizan prošle godine posle 2:2 u Beogradu uspeo da izbaci Anderleht, koji je bio favorit.“

Navijače je naveo kao glavnu motivaciju.

Kad dan posle poraza dođeš na trening i vidiš onoliko ljudi u redu za karte, ne možeš da ostaneš ravnodušan. Zbog naših vernih navijača moramo da damo sve, da probamo da prebacimo sopstveni maksimum i da se dobrom igrom i rezultatom odužimo Delijama za bezrezervnu podršku.“