ВажноНајновијеОсталоХокеј

Пораз хокејаша Звезде у дербију

Хокејаши Црвене звезде поражени су у мечу 11. кола Првенства Србије против Партизана резултатом 4:6 (1:2, 2:4, 1:0) у леденој дворани “Пионир“. За разлику од неколико претходних дербија, црвено-бели су овога пута пружили знатно квалитетнију игру, али то није било довољно за тријумф.

Лидер на табели је повео у 8. минуту голом Срђана Ристића у “пауер плеју“, а само минут касније изједначио је искусни ас црвено-белих Јовица Рус. Голом Немање Јанковића у 15. минуту Партизан је решио прву трећину у своју корист са 2:1.

Црвена звезда је изједначила на 2:2 поготком чешког интернационалца Данијела Восике у 27. минуту, да би црно-бели за само неколико минута успели да постигну четири гола преко Марка Миловановића, Ненада Раковића, Бобана Чуковића и Срђана Ристића и на тај начин стекну велику предност од 6:2, да би у 36. минуту смањио Роберт Сабадош на 3:6. Овим резултатом је завршена друга трећина.

Звездаши нису успели да се врате у игру, а резултат је смањио Јовица Рус пред крај, у 58. минуту, после додавања Восике и Милинковића. Црвено-белима остаје још утакмица против Витеза у лигашком делу сезоне. Екипа Витеза је савладала Беостар и побегла Звезди три бода, па ће црвено-белим хокејашима за пласман у плеј-оф одговарати само победа у том сусрету.

Партизан – Црвена звезда 6:4 (2:1, 4:2, 0:1)

Београд – Ледена дворана “Пионир“. Гледалаца: 150. Судија: Давид Пердув. Линијске судије: Ђорђе Фазекаш и Урош Алексић. Стралци и асистенти: 1:0 Ристић (Раковић, Габрић) 7:51 ПП1, 1:1 Рус (Восика) 9:03, 2:1 Јанковић (Миловановић) 14:02, 2:2 Восика (Микуш) 26:23 ПП1, 3:2 Миловановић (Бркушанин) 28:41 ПП1, 4:2 Раковић (Јанковић) 29:54, 5:2 Чуковић (Филиповић, Миловановић) 32:00, 6:2 Ристић (Раковић) 33:19, 6:3 Сабадош (Милинковић) 35:13, 6:4 Рус (Восика, Милинковић) 57:13.

Партизан: Луковић (14 одбрана), Белић, Бркушанин, Габрић, Јанковић, Комазец, Пајевић, Ристић, Стоиљковић, Чуковић, Децковски, Драговић, Филиповић, Миловановић, Л. Новаковић, Н. Новаковић, Раковић, Терзић.

Црвена звезда: Хричина (35 одбрана), Јанићијевић, Јанасек, Микуш, Милинковић, Сабадош, У. Стојановић, Н. Стојановић, Вујиновић, Дабетић, Данон, Гачић, Јемец, Јовановић, Плавшић, Пожар, М. Протић, Рус, Восика, Ђаковић, Ђорђевић. Тренер: Александар Протић.