ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Победа кошаркашица Звезде на крају такмичења у шампионату Србије

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Раднички из Крагујевца на домаћем терену у Београду резултатом 72:63 у последњем колу Прве женске лиге Србије. Најмлађи тим лиге састављен од кадеткиња и јуниорки најтрофејнијег српског клуба заузео је седмо место у овој сезони и афирмисао велики број младих играчица, које су светла будућност Звезде.

Почетак утакмице донео је изједначену игру. Истакле су се Мина Ђорђевић код црвено-белих и Милица Цветановић у тиму Радничког, а резултат је након четири минута игре био изједначен (8:8). Нешто касније су гошће повеле са три разлике (13:10) кошем Бојане Стевановић, а најтрофејнији српски клуб је експресно одговорио серијом од 12:0 за преокрет у седмом минуту (22:13).  У главним улогама су биле Мина Ђорђевић, Невена Наумчев, Снежана Богићевић и Александра Катанић, која је везала пет поена. Раднички је тројком Невене Димитријевић смањио на 18:24, што је био коначан разултат прве четвртине.

Црвено-беле су доминирале у скоку. У једном тренутку имале су и дупло више ухваћених лопти од противника, па је предност расла и поред не тако доброг шута из игре. Гошће нису поентирале седам минута у другој деоници, што је Звезда искористила направивши нову серију од 12:0 за велику предност од 36:18 на истеку 17. минута. Истакла се Јована Вучетић, која је нанизала шест поена у поменутом налету. Раднички је захваљујући Бојани Стевановић спустио разлику на минус 11, али су Сања Вукобратовић и Александра Катанић у финишу другог периода игре погодиле за 42:27 у корист домаћег састава после првих 20 минута. Јована Вучетић је у првом полувремену убацила 10 поена, Александра Катанић девет, а Мина Ђорђевић је уз седам поена већ тада имала 11 скокова. Раднички су предводиле Бојана Стевановић са девет и Милица Цветановић са осам поена.

10697327_10152373424360952_4062523411866948732_o

Млади тим Црвене звезде је олако ушао у друго полувреме, мислећи да је победа већ уписана. Много изгубљених лопти домаће екипе потпуно су вратиле Раднички у игру, па су гошће преко расположене Бојане Стевановић пришле на минус седам (44:51) у 28. минуту. Црвено-беле су се тргле у финишу треће четвртине и преко Катарине Зец вратиле двоцифрену предност – 59:48.

Снежана Богићевић је у 32. минуту погодила своју прву тројку на утакмици и када су малобројни гледаоци очекивали да Звезда мирно приведе меч крају Раднички се серијом од 7:0 приближио на само пет поена заостатка (58:63) после тројке Сање Димић. Црвено-беле су кошевима Катарине Зец и Невене Наумчев побегле на +10 (68:58), заиграле чвршће у одбрани и решиле меч у своју корист у директном дуелу за седмо место. Била је то шеста победа Звезде у 2015. години уз четири пораза за тријумфалан завршетак првенства пред меч у Купу против Војводине.

Александра Катанић је са 18 поена била најефикаснија у победничком тиму, а додала је и девет скокова, шест асистенција, четири украдене, али и 10 изгубљених лопти. Снежана Богићевић и Јована Вучетић нанизале су по 11 поена. У екипи Радничког издвојио се тандем Стевановић-Цветановић. Милица Цветановић је остварила учинак од 21 поена, пет скокова и четири украдене лопте, а Бојана Стевановић је забележила 19 поена, осам украдених лопти, по шест скокова и асистенција, али и седам изгубљених лопти. Тренер Црвене звезде Драган Вуковић пружио је шансу свим играчицама, а Звезда је доминирала у скоку (49:22) уз бољи шут из игре (42 одсто:35 одсто). Оба тима су много грешила. Црвено-беле су имале 32 изгубљене лопте, а Раднички 26.

Црвена звезда – Раднички Крагујевац 72:63 (24:18, 18:9, 17:21, 13:15)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 50. Судије: Вучић, Петровић и Орешковић.

Црвена звезда: Зец 9 (10 ск, 2 ас, 8 ил), Богићевић 11 (7 ск, 3 ас, 4 ил), Лукић, Вукобратовић 2, А. Катанић 18 (9 ск, 6 ас, 4 ул, 10 ил), Ђокић 1, Вучетић 11 (2 ск), Бојовић (5 ул, 3 ас, 2 ск), Зукановић 2 (2 ил), Наумчев 9 (2 ск, 2 ас, 2 ул), И. Катанић 2 (2 ул, 2 ил), Ђорђевић 7 (14 ск, 5 ил).

Раднички: Димитријевић 3 (2 ил), Поплудијевић (3 ск, 3 ил), Новак 3, Трифуновић 5 (4 ск, 4 ас, 4 ил), Димић 7 (4 ул, 3 ск, 3 ил), Тасовић 5 (6 ас, 4 ил), Стевановић 19 (8 ул, 6 ск, 6 ас, 7 ил), Цветановић 21 (5 ск, 4 ул, 2 ас, 2 ил), Јанчић. Нису играле: Бајовић, Маторкић и Светозаревић.

Најмлађи састав у лиги и у историји Црвене звезде је на тај начин завршио сезону на седмом месту са учинком од 10 победа, 12 пораза, позитивном кош разликом 1512:1504 и 32 освојена бода. Екипу већ у среду очекује финални турнир Купа Србије у Зрењанину, а противник у четвртфиналу је новосадска Војводина.