ВажноНајновијеОсталоХокеј

Тријумф црвено-белих хокејаша против Витеза

Хокејаши Црвене звезде савладали су екипу Витеза резултатом 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) у оквиру 14. кола шампионата Србије. Црвено-бели су завршили лигашки део са осам освојених бодова, колико има и Витез. Звезда је тренутно четврта, а Витез пети због бољег међусобног скора против директног ривала за доигравање и уколико Витез не освоји ни бод у одложеној утакмици против Партизана, црвено-бели ће се пласирати у плеј-оф.

Меч на клизалишту “Пингвин“ обележила је велика борба и много искључења на обе стране. Звезда је повела после нешто више од једног минута игре, када је Марко Протић погодио мрежу на асистенцију Алексе Јовановића. Предност црвено-белих потрајала је до 14. минута, када је Елвис Томиновић поравнао на 1:1 у “пауер плеју“ после асистенције Бојана Јанковића.

Након тога се мреже дуго нису затресле. Расположени су били чувари мреже Александар Фат на голу Витеза и Чех Петер Хричина, голман Црвене звезде. У 30. минуту гости су повели други пут на утакмици. Репрезентативац Србије Доминик Плавшић матирао је Фата након паса Николе Стојановића, а само 37 секунди касније други Чех у редовима црвено-белих, Данијел Восика, погодио је за 3:1. Непуна три минута након тога резултат је смањио Богдан Јанковић после акције коју су припремили Драган Ђокић и Бојан Јанковић.

Голмани су од тада па до самог финиша ставили катанац на своје мреже. Петер Хричина је забележио 33 успешне интервенције на голу Звезде, а није много заостајао ни Александар Фат, са 30 одбрана у тиму Витеза. Тријумф Звезде оверио је репрезентативац Србије Роберт Сабадош само 23 секунде пре последњег судијског звиждука.

Витез – Црвена звезда 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Нови Београд – Клизалиште “Пингвин“. Гледалаца: 94. Судије: Ђорђе и Тибор Фазекаш. Линијске судије: Дарко Поповић и Давид Пердув. Стрелци и асистенти: 0:1 Протић (А. Јовановић) 1:13, 1:1 Томиновић (Бојан Јанковић) 13:14, 1:2 Плавшић (Н. Стојановић) 29:30, 1:3 Восика 30:07, 2:3 Богдан Јанковић (Ђокић, Бојан Јанковић) 32:53, 2:4 Сабадош 59:37.

Витез: Фат (30 одбрана), Н. Дунда, Н. Николић, А. Орлов, Г. Радовић, Тешић, И. Трифуновић, Ђокић, И. Богдановић, Денић, И. Глигоријевић, Богдан Јанковић, Бојан Јанковић, А. Митић, Томиновић.

Црвена звезда: Хричина (33 одбране), Јанићијевић, Јанасек, Микуш, Милинковић, Сабадош, У. Стојановић, Н. Стојановић, Вујиновић, В. Данон, С. Гачић, Јемец, А. Јовановић, Плавшић, Пожар, М. Протић, Рус, Восика, Ђаковић, Ђорђевић. Тренер: Александар Протић.

Црвено-белима је остало да сачекају исход утакмице између Партизана и Витеза. Црно-белима ништа не значи тај меч, јер су обезбедили прво место у плеј-офу, па могу да бирају противника у полуфиналу. Ако победе ићи ће на Звезду, а ако Витез стигне барем до бода, онда ће они у плеј-оф.