ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Звезда одиграла последњу четвртину за памћење и тројкама декласирала првака Европе!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Макаби, актуелног шампиона Европе у кошарци, у полупразној Арени, у 9. колу ТОП 16 фазе Евролиге!

Наш тим је од 57:65 на седам минута до краја утакмице серијом 19:0, тројкама Вилијамса, Џенкинса и Тејића дошао до велике предности, коју није испустио до краја утакмице.

Велика је штета што је у Арени било присутно мање од 10 000 људи, а наши момци су доказали да их не треба отписивати и да су заслужили сваког човека који их је пратио од старта сезоне.

Звезда је убацила 13 тројки из 29 покушаја, уз чак 47 скокова, осам више од гостију. Гости су имали 5 асистенција више, а број изгубљених лопти био је изједначен.

8. коло ТОП 16 фазе Евролиге

Црвена звезда ТелекомМакаби Електра 89:76 (18:20, 20:16, 16:25, 35:17)

11025748_10152618547140952_5131403702660516599_n

Комбанк арена

Гледалаца: 9 926

Судије: Јерезуело, Ковалски, Хименез

Црвена звезда Телеком: Вилијамс 17п (1/6 за два, 5/8 за три), 7ск, 5ас, Ребић, Дангубић 5, Митровић 4п, 3ск, 2ас, Блажич 7п, 5ск, Калинић 14п, 3ск, 3ас, Марјановић 19п (8/13 за два), 17ск, Каплановић, Тејић 4п, 2ск, 2ас, Џенкинс 16п (3/5 за два, 3/6 за три), Јовић 3п, 3ас, Цирбес. Тренер: Радоњић

Макаби Електра: Парго 14, Хајнс 5, Смит 15, Рендл 4, Линхарт 12, Тајус 12, Коен, Охајон 6, Харари, Скорцијанидис 2, Александер 6, Форте. Тренер: Гудес

Првих десет минута завршено је вођством гостију, 20:18, након серија Звезде (6:0, 5:1), а затим и гостију (7:0 и 6:0). Друга серија уследила је у последњем минуту, са две тројке. Блажич је шутирао 2/8 из игре за мање од седам минута проведених у игри. Друга четвртина донела је добар први напад Израелаца, а затим и серију Звезде, која је поново дошла до предности. Џенкинс, Калинић и Митровић три пута су доносили +5 (31:26, 33:28, 36:31), а наш тим пропуштао шансе да вођство повећа. До полувремена, остало је 38:34 за црвено-беле. Након максималних +7, до којих је Звезда стигла на старту треће четвртине и +6, након поена Блажича (51:45), гости су направили серију 12:0, после изласка Бобија и Вилијамса и повели резултатом 57:51, а четвртину завршили вођством 59:54. У последњем периоду, Макаби је имао 65:57, а онда је уследио шоу Звездиних кошаркаша. Вилијамс и Џенкинс погађали су све, Тејић убацио јаку битну тројку, а Боби био страшан у скоку, па је наш тим серијом 19:0 дошао до историјске победе и декласирао шампиона Европе.

Боби је завршио меч са 19 поена и 17 скокова, Вилијамс 17 поена, 7 скокова и 5 асистенција, Џенкинс 16 поена, 5 скокова и 3 асистенције, а Калинић са 14 поена и по 3 скока и асистенције.

ТОК МЕЧА:

1/4 (18:20)

Звезда је у првој четвртини кренула серијом 6:0, највише захваљујући Блажичу, који је уз 4 поена промашио и једно бацање и чак три тројке, али су гости уласком Скорцијанидиса узвратили и дошли до вођства 7:6. Дангубићева тројка, прва Звездина у Арени од утакмице против Галатасараја, донела је ново вођство нашем тиму, па се на први ТВ тајм-аут отишло са резултатом 11:9 за наш тим.

Након тога, тројку је погодио и Џенкинс, а Звезда дошла до 14:11. Јака Блажич је за нешто мање од седам минута, пре изласка, шутирао чак осам пута (2/5 за два, 0/3 за три). И Митровић, који је заменио Тејића се „уписао“, за +4, да би на крају првих десет минута на семафору стајало 18:20, након две везане тројке гостију и серије 6:0.

2/4 (20:16)

На почетку других десет минута, гости су „продужили“ серију на 8:0, а онда је Калинић погодио трећу Звездину тројку, за прикључак (21:22). Гости су поново дошли до +3, али је наш тим након тога кренула у серију. Прво је Јовић сјајно преко целог терена пронашао Џенкинса, који је погодио уз фаул, али не и додатно бацање, за пола коша заостатка, да би Калинић вратио вођство, са три везана поена, пре првог тајм-аута у овом делу игре.

Звезда је боље шутирала од гостију и за два и за три поена, а сјајни Смит шутирао је за три поена 1/6, а за два 1/4.

У другој половини другог периода, Боби је био доминантан у скоку под оба коша, а Ђенка донео свом тиму +5, новом тројком, на три минута до полувремена. Након тога, у контри за +7, за неколико секунди су изблокирани и Калинић и Вилијамс, а Парго је погодио тројку за пола коша разлике на другој страни. Ипак, Калинић је у наредном нападу вратио +5 Звезди, да би до полувремена било 38:34.

3/4 (16:25)

Звезда је дошла и до максималних +7 (41:34), на самом старту, али је Парго одржавао свој тим у игри. Ипак, везао је наш тим два одлична напада, Боби је поентирао преко Тајуса, а затим и Вилијамс, други пут за три поена заредом, па су црвено-бели поново имали седам поена предности.

Боби Марјановић дошао је до дабл-дабл учинка већ на почетку другог полувремена, са 10 поена и 13 скокова.

На уласку у другу половину треће четвртине Блажич је погодио уз фаул, а наш тим отишао на +6. Ипак, одмах после тајм-аута који је уследио, гости су везали шест поена и закуцавањем Тајуса изједначили на 51:51, на три минута до краја трећег периода. Нови минут одмора, овог пута Звездине клупе није много поправио ствари, па су Израелци постигли још шест поена и серијом 12:0, коју је тројком прекинио Јовић, завршили трећу четвртину вођством 59:54.

4/4 (35:17)

Након првих минут и по последње четвртине, гости су додатно повећали предност и дошли до 62:56, а потом и до 65:57, тројком Линарта, али је истом мером узвратио Тејић. Након тога уследиле су још две тројке (Вилијамс и Охајон), а предност Макабија се кретала између два и пет поена. Своју четврту тројку погодио је Вилијамс, а одмах за њим, на његову асистенцију, и Џенкинс, па је Звезда серијом 13:3 вратила предност! Тајм-аут гостујуће клупе није помогао Макабију, па је Џенкинс још једном погодио три поена, овог пута кош уз фаул, а Звезда продужила серију на 16:3 и 73:68. Ни ту није био крај!

Боби је још једном био сјајан у рекету, а Вилијамс „лудачки“, у контри погодио своју пету тројку, за серију Звезда 14:0, односно 21:3, па је наш тим дошао до великих 78:68! Макаби је након пет минута погодио, али само да смањи са -15 на -13! Звезда је у последња два минута ушла са великих +13!

До краја је и остало тако. Калинић је погодио 2/3 слободба бацања, а наш тим славио са 89:76!