ВажноЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Кадеткиње стигле до 12. узастопне победе са 40 поена разлике

Кадетски тим Црвене звезде славио је у заосталој утакмици 13. кола против Актавис академије у Београду резултатом 77:37 и задржао максимални учинак ове сезоне у националном шампионату.

Екипа Предрага Станојчића отворила је сусрет фантастичном првом четвртином коју су црвено-беле решиле у своју корист резултатом 22:2. Предност је наставила да расте и у наредних 10 минута, па је Звезда на полувреме отишла са 27 поена разлике (41:14). Гошће из Лесковца су у трећој четвртини пружиле јачи отпор, али је домаћи тим након 30 минута кошарке имао и +30 (62:32). Одбрана је била на висини задатка у последњој четвртини, када су црвено-беле примиле само пет поена и на крају стигле до још једне врло убедљиве победе са округло 40 поена разлике.

zz19

МВП утакмице била је Милица Бојовић са индексом 39. Нанизала је 21 поен, 11 скокова, шест асистенција и три украдене лопте. Одмах до ње по учинку била је Ивана Катанић са 36 индексних поена. Постигла је 20 поена уз 13 скокова, шест асистенција, четири блокаде и три украдене лопте. Близу дабл-дабл остварења била је и Мина Ђорђевић, која је убацила 12 поена уз девет скокова. У тиму Актависа једино је Милица Стојановић имала двоцифрен учинак са 13 поена уз пет скокова.

Црвена звезда – Актавис академија 77:37 (22:2, 19:12, 21:18, 15:5)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 50. Судије: Крњић и Велић.

Црвена звезда: И. Катанић 20 (13 ск, 6 ас, 3 ул, 3 ил), Лукић 4 (3 ск, 3 ас, 2 ул), Дамњановић, Наумчев 6 (3 ск, 3 ул, 2 ас, 3 ил), Ракић 3, Ђокић 5 (2 ск), Обрадовић (3 ск), Чубра 2 (3 ск), Бојовић 21 (11 ск, 6 ас, 3 ул, 3 ил), Ђорђевић 12 (9 ск), Зукановић 4 (8 ск, 4 ил), Сеим (2 ул).

Актавис академија: Миловић 3, Цакић (2 ск), Стојановић 13 (5 ск, 5 ил), Филиповић 4 (4 ск, 3 ас, 3 ул, 5 ил), Микић 7 (2 ск, 2 ас, 7 ил), Манојловић, Јовановић 2 (3 ск, 2 ил), Алексић 4 (6 ск), Павловић 4 (3 ск). Није играла: Михајловић.

Црвена звезда држи прво место на табели са скором 12-0. Иза је Радивој Кораћ са 11 победа и једним поразом. У 14. колу црвено-беле гостују у Шапцу.