ВажноВатерполоНајновијеРегионална лига

Партизан славио у „Вечитом дербију“

Ватерполисти Партизана славили су у „Вечитом дербију“ против Црвене звезде 12:9 (4:2, 2:2, 2:1, 4:4), у оквиру 6.кола Регионалне лиге, група за шампиона и Ф4. Најефикаснији је био Страхиња Рашовић са 3 гола.

Током целог меча црно-бели су имали константну предност, били вољи ривал, а Звезда покупавала да стигне домаћина и ухвати корак за резултатом. Партизан је у првој четвртини направио кључну предност када је повео са 3:0, коју је потврдио у последњем периоду. Звезда није имала решења за Душана Мандића, који је постигао 5 голова. Меч је решен у последњој деоници када се Партизан новом серијом 3:0 одвојио на пет голова разлике три минута пред крај утакмице, а Звезда је успела само да смањи разлику. Средином треће четвртине због протеста, Вујасиновић је добио црвени картон због протеста после досуђеног контрафаула његовог играча у нападу.

Црвено-бели су одиграли испод очекиваног нивоа и издања које су пружили у претходне три утакмице, што показују осцилације и очајна игра у нападу – 3/16. Партизан је стигао до прве победе у другој фази такмичења, прекинуо серију лоших резултата и изједначио се са Звездом по броју бодова.

У наредном колу, Звезда у недељу дочекује Раднички из Крагујевца.

Партизан Рајфајзен – Црвена звезда 12:9 (4:2, 2:2, 2:1, 4:4)

Базен: Бањица. Гледалаца:. Судије: Раковић, Станојевић (Србија). Играч више: Партизан Рајфајзен 12 (5), Црвена звезда 16 (3). Петерци: Партизан Рајфајзен 2 (2), Црвена звезда.

Партизан Рајфајзен: Соро, Гилен, Мандић 5, Вицо 1, Суботић 2, Репановић 1, Гогов 1, Јакшић, Манојловић 1, Јанковић, Стојановић 1, Асановић, Ристичевић, Радојевић. Тренер: Владимир Вујасиновић.

Црвена звезда: Драксимовић, С.Рашовић 3, Драшовић 1, Танкосић, Томашевић 1, Ешкерт, Бијелић, В.Рашовић 2, Ранђеловић, Његован 1, Рацков 1, Обрадовић, Шефик, Колапинац. Тренер: Дејан Савић.