ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Убедљива победа Звезде у Лазаревцу

Рукометаши Црвене звезде забележили су другу узастопну победу у Супер лиги Србије. Црвено-бели су славили у 17. колу на гостовању у Лазаревцу против Колубаре резултатом 42:22 (19:10).

Звезда је према очекивању лако стигла до бодова, а већ после седам минута игре предност је достигла четири разлике (6:2) након серију гостију од 4:0. Гости из Београда су одржавали три до четири гола предности, а након тога се разиграо Александар Драгутиновић, који је за само пар минута три пута затресао мрежу, па су црвено-бели у 20. минуту имали солидних 12:6. Расположени Драгутиновић и млади Никола Милошевић одвели су свој тим и до 10 голова разлике, да би Радовановић смањио на 10:19 после првих 30 минута.

zz11054446_566706660132910_2927194062105547942_n

Драгутиновић и Милошевић су и у наставку ставили на муке одбрану Колубаре, па је предност константно расла, а када су им се прикључили Младен Шотић, Марко Поповић иДејан Бабић било је јасно да ће домаћи тим претрпети још један врло убедљив пораз. Серијом од 8:0 београдски клуб је стигао и до +19 (32:13) у 42. минуту. Колубара је на тренутак успела да мало смањи заостатак, али нису имали снаге и довољно квалитета да ублаже пораз, па је екипа Ненада Перуничића на крају стигла до највеће предности и поготком младог Филипа Леовца заокружила резултат на коначних 42:22.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде били су Александар Драгутиновић и Младен Шотић са по осам голова. Никола Милошевић и Дејан Бабић погађали су мрежу по седам пута, док је Марко Поповић забележио шест погодака. У екипи Колубаре истакли су сеТривић са шест и Радојичић са пет голова.

Колубара – Црвена звезда 22:42 (10:19)

Лазаревац – Дворана: СРЦ Колубара. Гледалаца: 700. Судије Ненадић и Стефановић. Седмерци: Колубара -, Црвена звезда 2 (2). Искључења: Колубара 8, Црвена звезда 12 минута.

Колубара: Ђукић, Младеновић, Радојичић 5, Л. Милошевић 2, Крупниковић 4, Лукић, Ристић, Тривић 6, Тешић, Лазић, С. Тодоровић 3, Радовановић 2, Митровић.

Црвена звезда: Живојиновић, М. Поповић 6, Драгутиновић 8 (2), Вујовић 3, Милошевић 7, Гачевић 1, Антељ, Д. Тодоровић, Цупара, Шотић 8, Нешовановић, Матичић, Бабић 7, Ивановић, Леовац 1, Милутиновић 1.

До краја лигашког дела Звезди је остао још меч против Спартак Војпута, а екипа ће се са овим тимом ускоро састати још једном и то у реваншу четвртфинала Купа Србије. Обе утакмице ће се играти у Београду.