ВажноНајновијеОсталоСтони тенис

Стони тенис: Момци протутњали Зрењанином, даме поражене у Београду

Стонотенисери Црвене звезде немају милости према својим противницима ове сезоне. У 16. колу Супер лиге црвено-бели су савладали Стенес у Зрењанину резултатом 4:0 и два кола пре краја лигашког дела и даље држе чело табеле са свих 16 победа.

Звезда је на овом гостовању наступила без Александра Каракашевића, али се у састав вратио Марко Јевтовић, који је губио против младог Поповића са 0:2, али је касније потпуно преокренуо и славио са 3:2 на разлику у петом сету. То је дало крила младом Борису Михаиловићу, који је савладао Смиљића са 3:1, а затим и незгодног Поповића резултатом 3:2, на разлику у петом сету. Тријумф је уписао и Милош Савић против Стругаревића са максиалних 3:0 за нови успех београдског клуба.

zzzindex

Стенес – Црвена звезда 0:4

Зрењанин – Дворана: Медисон. Гледалаца: 70. Судија: Миклош Бакош (Зрењанин).

Поповић – Јевтовић 2:3 (15:13, 11:4, 8:11, 6:11, 9:11)

Смиљић – Михаиловић 1:3 (11:9, 8:11, 9:11, 18:20)

Стругаревић – Савић 0:3 (8:11, 6:11, 5:11)

Поповић – Михаиловић 2:3 (1:11, 6:11, 11:5, 11:7, 13:15)

Звезда је прва на табели са свих 16 победа, а у стопу је прати Банат, који је славио против Партизана са 4:1 и заузима другу позицију са скором 15-1. Вршац је трећи са учинком од 10 победа и шест пораза, док Панонија и Стенес имају по осам победа и пораза на деоби четвртог места.

Стонотенисерке Црвене звезде нису биле те среће да славе победу, као њихове колеге. Имале су изузетно тешког противника, другопласирани састав Радничког, па осим освајања по једног сета Ане Александрић и Марије Стајић, нису могле више против фаворита у овом колу.

Црвена звезда – Раднички 0:4

Београд – Сала у Марулићевој. Гледалаца: 30. Судија: Владимир Пунић.

Александрић – Радоњић 1:3 (10:12, 13:11, 9:11, 11:13)

Оклобџија – Барна 0:3 (5:11, 4:11, 5:11)

Стајић – Речко 1:3 (8:11, 11:9, 5:11, 7:11)

Александрић – Барна 0:3 (11:8, 11:4, 11:7)

После 17 мечева црвено-беле имају учинак од три победе и 14 пораза и налазе се на осмом месту. Испод су Војводина са скором 3-13 и Јосип Колумбо, који је без тријумфа у 17 сусрета.