ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда декласирала МЗТ за крај и изједначила рекорд Партизана и Макабија

Црвена звезда је у последњем колу регуларног дела АБА лиге лако и више него убедљиво савладала МЗТ из Скопља, резултатом 89:56. Мечу у необичном, подневном термину присуствовало је 2 237 гледалаца.

Макаби, Партизан Игокеа и Олимпија имали су у досадашњој историји такмичења у АБА лиги по два пораза на крају сезоне. Олимпија 20:2, преостале две екипе по 24:2. Звезда је победом дошла до 24:2 и изједначила још један рекорд!

26. коло АБА лиге

Црвена звезда ТелекомМЗТ Скопје Аеродром 89:56 (20:8, 25:11, 26:17, 18:20)

Хала Пионир

Гледалаца 2 237

Судије: Војиновић, Зураповић, Бједић

Црвена звезда Телеком: Вилијамс, Ребић 6п, 2ас, 2ск, Дангубић 13 (5/6 за два), 3с, 3ас, Митровић 13 (3/4 за три), Блажич 7п, 3ск, 3ас, Калинић 3п, 2ск, 4ас, Марјановић 6п, 3ск, Каплановић 4п, Тејић 3п (1/6 из игре, 1/4 пенали), 8ск, 1ас, Џенкинс 11 (3/6 за два, 1/3 за три), Јовић 4п, 4ск, 2ас, Цирбес 19п (6/10 за два, 7/7 за један), 9ск. Тренер:Радоњић

МЗТ: Стајић, Синовец 17, Мекић, Симоновски 6, Самарџиски 4, Ћапин 10, Младеновски, Шеховић 9, Николовски 5, Цветковић 5. Тренер: Пипан

Осим вођства 3:0 у првом нападу, гости нису показали ништа данас у Пиониру. Бобан Марјановић на паркету је био свега седам минута и дао добар допринос формирању велике предности, а након тога се више није враћао у игру. Вилијамс је цео меч провео у тренерци. Кључну разлику Звезда је направила серијом 21:0 (од 12:8 до 33:8), а испод тога, гости практично нису успевали да да се „спусте“ до самог краја утакмице. Звезда је добро шутирала за два (55%), нешто слабије за три поена (33%), а колико су Македонци били немоћни показује и податак да су на полувремену имали негативан тимски индекс (-1).

У наставку меча већу минутажу добили су Ребић, Тејић, у последњој четвртини и Каплановић, а предност је константно расла. Максимално је износила +40 (79:39). У другом полувремену посебно се истакао Цирбес, као у неколико претходних мечева у регионалној лиги, и завршио меч са 19 поена (6/10 за два, 7/7 за један), уз 9 скокова и 2 украдене лопте, за индекс 30. Митровић је убацио 13 поена (3/4 за три), уз 7 скокова.

Наш тим чека противника у полуфиналу плеј-офа АБА лиге, а знаће га вечерас око 21 час, када буду завршене  утакмице Солнок – Цедевита и Будућност – Партизан.

ТОК МЕЧА:

1/4 (20:8)

Гости су на старту повели тројком Ћапина, али је Звезда веома брзо направила разлику, па је на половини првог периода било 17:8. Одлично су у меч ушли Митровић, Марјановић и Дангубић. До краја прве четвртине, Митровић је погодио још једну тројку, а Звезда водила 20:8.

2/4 (25:11)

Калинић је на старту другог периода донео највећу предност Звезди, тројком уз звук сирене (25:8), а она је наставила да расте. МЗТ није постигао поене више од осам минута, а Звездина серија нарасла је на 21:0. Тек при резултату 33:8 погодили су гости. У другом делу другог периода Звезда је одржавала стечену предност, а утакмица је личила на отворени тренинг-меч. На полувремену је било 45:19. МЗТ је имао негативан индекс на полувремену (-1).

3/4 (26:17)

У наставку смо, на самом старту, видели нешто више поена на обе стране, и слабије одбране, уз неколико Звездиних тројки и добру игру Митровића. Звезда је у 26. минуту дошла до максималних +31, након поена Блажича уз фаул. Предност је наставила да расте, до +35 (71:36), након поена Цирбеса у контри, а на крају трећег периода на семафору је стајао управо тај резултат.

4/4 (18:20)

У последњој четвртини, Звезда је дошла до максималне разлике (+40, 79:39), а петорку су у једном тренутку чинили Ребић, Блажич, Калинић, Каплановић и Тејић. Гости су након тога направили највећу серију на мечу (7:0) и успели да бар мало смање огроман заостатак. Каплановић је у тим тренуцима везао четири поена. До краја није било узбуђења, па је Звезда завршила утакмицу победом 89:56.