ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Лидер славио у Београду на крају лигашког дела

Рукометаши Црвене звезде поражени су у последњем 18. колу Супер лиге Србије против првопласираног Спартак Војпута у Београду резултатом 28:32. За домаћи тим овај сусрет није имао никакав тачмичарски значај, док су гости обезбедили прво место, пред наставак сезоне у плеј-офу.

Црвено-бели су само на почетку повели голом Виктора Матичића, да би гости великом серијом стигли до 6:1 у деветом минуту са по два поготка Жупањца и Калтака. У тиму Ненада Перуничића није било довољно расположених рукометаша у овом периоду игре, па су гости у 15. минуту стигли и до осам разлике (12:4). Спартак је велику разлику одржао до самог краја првог полувремена. У нападу су се истакли Ракоција, Калтак и Јелић, а голман Радуловић је био на висини задатка. Код Звезде је Дејан Бабић имао солидан учинак.

У наставку црвено-бели успевају да повежу редове. Разлика се топлила захваљујући головима младог Спасоја Гачевића и Виктора Матичића, а када им се са три поготка у кратком временском периоду прикључио и пивот Дејан Бабић, црвено-бели су серијом од 4:0 успели да приђу на само гол заостатка (23:24) у 44. минуту. Након тога се играло гол за гол. Гачевић је смањио на 25:26 у 48. минуту, али, гости успевају поново да се одлепе, за само три минута, мини серијом од 3:0, головима Ђекића, Жупањца и Дистола. То им је било довољно да мирно приведу утакмицу крају и освоје прво место у Супер лиги.

10610489_824353707625527_2480055907136046399_n

Најефикаснији на утакмици био је пивот Црвене звезде, Дејан Бабић, са осам погодака, док је Спасоје Гачевић забележио седам, а пратио их је Виктор Матичић, који се шест пута уписао у стрелце. У тиму Спартака по шест голова постигли су Бојан Жупањац и Армен Калтак, а Радуле Радуловић је својим одбранама још једном био кључни фактор у успеху екипе из Суботице.

Црвена звезда – Спартак Војпут 28:32 (13:20)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 200. Судије: Стојковић и Николић. Седмерци: Црвена звезда 4 (4), Спартак Војпут 2 (1). Искључења: Црвена звезда 2, Спартак Војпут 10 минута. Црвени картон: Нешовановић (Црвена звезда) у 27. минуту.

Црвена звезда: Живојиновић (1 одбрана), М. Поповић, Драгутиновић, Вујовић 1, Гачевић 7, Антељ, Тодоровић 1, Цупара (8 одбрана), Шотић, Нешовановић 1, Матичић 6 (4), Бабић 8, Ивановић 4, Леовац, Милутиновић.

Спартак Војпут: Вукославовић, Косовић, Лојаничић, Ђекић 3, Кнежевић, Ковачевић 3, Бојановић 2, Јовановић, Радуловић (11 одбрана), Дистол 1, Жупањац 6 (1), Јелић 4, Калтак 6, Ракоција 5, Чупић 2, Вуковић.

Црвена звезда је завршила такмичење у Супер лиги на 5. месту са учинком од девет победа, ремијем и осам пораза, гол разликом 514:468 и 19 освојених бодова. Екипа ће у плеј-ауту стартовати са прве позиције, јер су пренели 15 од могућих 20 бодова, седам победа, реми и два пораза уз гол разлику 300:236.