ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звездина НБА утакмица у празном Пиониру, Боби и Ђенка сломили Мегу на старту КЛС

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Мега Лекс у 1.колу КЛС 107-83 (28-26, 27-21, 28-22, 24-14), у празном Пиониру. Најефикаснији је био Боби Марјановић са 25п 11ск и новим дабл-дабл учинком.

Мега је била равноправан ривал до полувремена, а у трећој четвртини противника су сломили Боби Марјановић и Чарлс Џенкинс. Црвено-бели су наступили без Маркуса Вилијамса и Бранка Лазића, а Џенкинс је пружио још једну одличну партију. После Берлина и против Меге је био одличан са 21 поеном, а придружио се и капитен Лука Митровић са 18 поена, коме очигледно одговара Мега Лекс као противник. Боби је био незаустављив и потврдио је класу, по ко зна који пут. Звезда је у првом полувремену имала проблема са слободним бацањима, а Мега је преко Миљеновића највише успевала и да доже до вођства. Звездину серију су наговестили Марјановић и Џенкинс у последњим минутима првог полувремена, када су серијом 6-0 одвели Звезду на полувреме са плус 8.

У другом полувремену, Звезда је одличном одбраном и брзим и лаким поенима преломила меч меч, а у псоледњем периоду повећавала разлику до максималних плус 27 и прешла 100 поена. На крају, убедљива победа црвено-белих на старту домаћег првенства.

Много боља игра и оно на шта смо навикли током сезоне од Звезде. Кренуо је и шут за три поена (10/23,43%), а максималан приступ је задржан до краја.

1.коло Кошаркашке лиге Србије

Црвена звезда Телеком – Мега Лекс 107-79 (28-26, 27-21, 28-22, 24-14)

Хала Пионир, Београд

Без гледалаца

Судије: Белошевић, Глишић, Јевтовић (сви из Београда)

Црвена звезда Телеком: Ребић, Дангубић 9, Аранитовић, Митровић 18п 8ск (6/6 за један, 3/5 за два, 2/3 за три), Блажич 6п 4ск 3ас, Калинић 14п 3ск 3ас, Марјановић 25п 11ск 2укл (11/17 за два, ) – индекс 31, Каплановић, Тејић 2п 3ск, Џенкинс 21п 5ас 3ск 3укл (5-5 за један, 5-10 за два, 2/4 за три) – индекс 27, Јовић 9п 3ск 5ас 2укл, Цирбес 3п 2ск. Тренер: Дејан Радоњић

Мега Лекс: Кешељ 22, Крстић 3, Ђоковић, Јарамаз, Миљеновић 19, Јокић 13, Шуловић 2, Вебстер 5, Симеуновић, Загорац 7, Николић, Мусли 12. Тренер: Дејан Милојевић

1/4 (28-26)

Звезда почиње меч у петорци Јовић, Блажич, Дангубић, Митровић и Марјановић, на другој страни Кешељ, Миљеновић, Јокић, Загорац, Николић. Лако Боби постиже прве поене поред Јокића, а затим након лепе асистенције Јовића, Кешељ фаулира Митровића, који је оба пута сигуран са пенала. Кешељ је узвратио са пенала, а након добре одбране Марјановића, Митровић бележи нове поене у нападу. Загорац поентира, а затим и Миљеновић након контре Меге, Мега стиже до 6-6. Блажич постиже прву тројку на мечу, а затим и другу, за нову предност црвено-белих, 12-6. Тајмаут. Одличан Боби у одбрани, одличан Калинић у нападу, Звездина серија 8-0. Јокић постиже прву тројку за Мегу, Калинић извраћа лаганим поенима на другом обручу, 14-9. Џенкинс мења Блажича, Кешељ на линији пенала сигуран, 4 поена за њега. Боби 2/2 са пенала, после фаула Муслија, Звезда одржава плус 6, 18-12. Погађају Мусли, Загорац и Вебстер, за прво вођство Меге на мечу и серију 7-0, 18-19. Јовић за Бобија, Боби закуцава, а узвраћа Мусли, а прве поене постиже и Јовић полагањем након одличног продора. Нови поени за Калинића са пенала, Звезда новом серијом стиже до 24-21, а Џенкинс са пенала наставља Звездину серију, која сада износи 6-0, Звезда води 26-21. Фаул Џенкинса, Миљеновић 2/2 са пенала. Погодио је Боби, а уз звук сирене Крстић постиже тројку за 28-26

Марјановић 8п 3ск, Калинић и Блажич по 6.

2/4 (27-21)

Џенкинс, Дангубић, Калинић, Митровић и Цирбес на паркету, а Вебстер сигуран са дистанце за ново изједначење 28-28, које одмах претвара у Звездину предност Дангубић тројком. Одличан Џенкинс у дуелу са Вебстером, Звезда води 33-28. Тејић први пут на паркету уместо Митровића. Лепа акција Шуловића и Миљеновића, Мегин плеј постиже лаке поене, а затим и Јокић поред Цирбеса, уз фаул, за ново изједначење. Сигурни су Џенкинс и Тејић, након лепе асистенције Блажича, али Миљеновић постиже три поена и одржава резултатски прикључак. Тејић је промашио оба бацања, Цирбес погрешио након офанзивног скока, а Јокић након фаула Тејића доноси Меги минималну предност, 38-39. Звезда у проблему са слободним бацањима, ни Цирбес није погодио, али јесте Митровић за три поена, затим и Јовић након асистенције Калинића и лепог продора на други обруч. Тајмаут, Мега Лекс. Шуловић на другој страни прекида Звездину мини серију, а затим фаулира Звездиног капитена, који је сигуран оба пута и постаје најефикаснији са 9 поена. Боби је на паркету и Боби постиже поене, први двоцифрени играч на мечу са 10 поена, а придружује му се Миљеновић, који новог тројком враћа Мегу у игру, 46-43. Одличан Јовић у одбрани, прекида пас Миљеновића, али Блажич не погађа тројку, што је казнио Јокић за 46-45. Тајмаут, Црвена звезда. Бобија не могу ни три играча Меге да засутаве, постиже поене уз фаул, бележи офанзивни скок, враћа Звезду на плус 4, 49-45. Миљеновић и на овом мечу против Звезде пружа одличну партију и одржава свој тим у игри. Лепа акција Калинића, Бобија и Митровића, Митровић није погодио, али Боби јесте. Џенкинс краде лопту, затим је фаулиран и сигуран са пенала, а Звезда чврстом одбраном омогућава Џенкинсу нове поене, Звезда иде на полувреме са плус 8, 55-47.

Марјановић 15п 6ск, Џенкинс 10, Митровић 9п 5ск.

3/4 (28-22)

Јовић, Џенкинс, Дангубић, Митровић и Боби на паркету, а Боби лаким поенима отвара трећи период- Узвратио је Загорац након офанзивног скока. Погађа и Кешељ за три, а Дангубић за два. Сигуран Миљеновић са пенала, Мега смањује Звездину предност. Џенкинс постиже тројку, 13п. Кешељ сигуран за два, 10п. Много греши Звезда у нападу, период промашаја оба тима и минут без коша прекида Јокић. Леп дриблинг и поени Митровића, на другој страни сигуран и Мусли у два узастопна напада. Тајмаут, Дејан Радоњић. Калинић сигуран за три, 9 поена. Блажич прави четврту личну грешку, Загорац половичан са пенала. Џенкинс, нова тројка, 16п. затим погађа и Митровић, Звездина серија 8-0 за 72-63. Тајмаут, Мега Лекс. Мусли је промашио оба слободна бацања, Митровић погодио оба пута за највећу Звездину предност, плус 11 – 74-63. Прекида Мусли Звездиних 10-0 закуцавањем, а истом мером узвраћа Боби! Нови скок Бобија, још два скока до новог дабл-дабл учинка. Сјајан је Боби, поново. НБА поени најбољег центра Европе, 21 за сада. Кешељ погађа за два, а Џенкинс прекида пас, бржи је од Вебстерам постиже поене уз фаул, Звезда на плус 15, 81-67. Звезда је сломила Мегу, захваљујући Марјановићу и Џенкинсу.

Боби 23п 9ск, Џенкинс 19п, Митровић 15п 7ск.

4/4 (24-14)

Јовић, Џенкинс, Калинић, Митровић и Боби отварају последњи период на паркету. Одлична одбрана Звезде, полагање Јовића уз фаул у контри, на асистенцију Митровића. Звезда повећава предност, ређају се тројке Митровића, Јовића и Калинића, па сада црвено-бели имају максималних плус 23, 96-73. Одличном одбраном Звезда ствара прилике за лаке и сигурне контре. Џенкинс је у једној асистирао Калинићу, који полаже за свој 14 поен, а Звездиних плус 25. Максимална предност Звезде износила је 29 поена. Боби је забележио нови дабл-дабл учинак и поиграо се са противницима. Нова серија Звезде коју Мега на кратко прекида, у игри је и Ребић. Шансу добија и млади Аранитовић. Сигурна и силовита Звезда против Меге за коначних 107-83.

Марјановић 25п 11ск, Џенкинс 21п 3ск 5ас, Митровић 18п 8ск, Калинић 14п, Јовић 9п 3ск 5ас.