ВажноЖенски фудбалНајновијеФудбал

Фудбалерке тријумфално почеле пролећни део првенства

Фудбалерке Црвене звезде савладале су Тријумф из Крагујевца у Београду резултатом 4:0 у 12. колу шампионата Србије.

zz11096615_810742692351027_4163539392475107246_n

Црвено-беле нису имале много проблема против последњепласираног тима на табели. Наметнуле су своју игру, што је приморало гошће да се повуку и брину о одбрани свог гола. Одолевале су до 20. минута, када је Јована Стојановић затресла мрежу за 1:0. Ипак, до краја првог дела игре није било више голова, због брзоплетости домаћег тима и чувара мреже гошћи Иване Мијаиловић.

zz11120076_810739659017997_2921428087058408700_n

Тријумф је почетком другог полувремена покушао да учини нешто више на овом сусрету, али не и да постигне гол. Звезда је дуплирала предност у 65. минуту поготком појачања Дејане Стефановић, да би само три минута касније погодила и Тијана Ђуричек за вођство од 3:0. Црвено-беле су највећи део утакмице провеле на половини гостујућег тима, пет пута су погађале оквир гола, а коначан резултат поставила је Тијана Ђуричек својим другим голом у 84. минуту и тиме заслужила епитет играча утакмице.

zz10426331_810742222351074_1299487418007218167_n

Црвена звезда – Тријумф 4:0 (1:0)

Београд – Помоћни терен стадиона “Рајко Митић“. Гледалаца: 500. Судија: Александра Недељковић. Стрелци: Стојановић у 20, Стефановић у 65. и Ђуричек у 68. и 84. минуту.

Црвена звезда: Вуковић, Живановић, Стојановић (Теодосијевић), Ђуричек, Тришић, Стефановић, Пантелић (Аранђеловић), Ерац, Агбаба (Бобић), Благојевић, K. Ђорђевић (T. Ђорђевић).

Тријумф: Мијаиловић, Петровић, Гачић, Вулић (Биберчић), Ђуричић, Кривокућа, Радисављевић (Јовановић), Шљивић, Милосављевић, Копривица (Вујисић), Самчовић.

Црвено-беле држе друго место на табели са 28 освојених бодова. Бод мање има крушевачки Напредак, док Спартак заузима прво место са максималним учинком. У следећем колу Звезда дочекује Слогу Раднички.