ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Рукометаши се играли: 54 гола и победа од 32 разлике на старту плеј-аута

Рукометаши Црвене звезде успешно су стартовали у плеј-ауту више него убедљивом победом против Колубаре у Београду резултатом 54:22.

Када један тим за 60 минута постигне невероватна 54 гола, онда је све речено. Противник је пружао некакав отпор само у првих десетак минута, а затим се домаћи састав одлепио уз невиђену голеаду.

Пулени Ненада Перуничића су доминирали, голови су се ређали као на траци, дешавало се да црвено-бели у једном минуту постигну и три гола из контре, док је на голу сигуран био капитен Владимир Цупара. Већ на полувремену београдски тим је водио са 15 разлике (25:10), да би у наставку потпуно дотукао недораслог противника, који је ове сезоне и даље без освојеног бода. Ипак, да вече не протекне у идеалном ритму по Црвену звезду крива је невероватна зла коб са повредама која прати екипу ове сезоне, па је леви бек Срђан Милутиновић морао ван терена због повреде скочног зглоба леве ноге.

10277435_838013172926247_2769135427653785307_n

Виктор Матичић је постигао 11 погодака, Дејан Бабић и Марко Поповић по 10, док се Дарко Тодоровић осам пута уписао у стрелце. Одличан учинак имали су и чувари мреже. Милош Живојиновић је уписао 15 успешних интервенција, а капитен Владимир Цупара нанизао је 12 одбрана. У екипи Колубаре истакао се Милош Тривић са девет постигнутих голова.

Црвена звезда – Колубара 54:22 (25:10)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 50. Судије: Секулић и Јовандић. Седмерци: Црвена звезда 2 (2), Колубара 2 (2). Искључења: Црвена звезда 2, Колубара 6 минута.

Црвена звезда: Живојиновић (15 одбрана), Поповић 10, Драгутиновић 4, Вујовић 3, Милошевић, Гачевић 2, Антељ, Тодоровић 8, Цупара (12 одбрана), Шотић, Нешовановић, Матичић 11 (2), Бабић 10, Ивановић 4, Милутиновић 2.

Колубара: Ђукић (3 одбране), Младеновић 2, Радојичић 3, Милошевић 2, Крупниковић 1, Лукић, Ристић (4 одбране), Тривић 9, Тешић (2 одбране), Тодоровић 1, Радовановић 4 (2), Митровић.

Црвено-бели сада имају 17 бодова и убедљиво држе прво место, док се остали мечеви првог кола играју у суботу, а парови су  Железничар – Планинка и Рудар – Пожаревац. Црвено-бели у следећем колу дочекују екипу Рудара из Костолца.