ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Црвено-беле убедљиве против Врачара на старту плеј-офа

Ватерполисткиње Црвене звезде повеле су у полуфиналној серији плеј-офа тријумфом против екипе Врачара у Београду резултатом 20:4 (6:1, 6:1, 5:0, 3:2). Питање победника се није постављало ниједног тренутка, а бранилац титуле је до врха напунио мрежу ривала.

Прве две четвртине изабранице тренера Милоша Брадића решиле су у своју корист са по 6:1 и већ на полувремену имале двоцифрену предност од 12:2. У трећој деоници заиграле су још чвршће у одбрани, па је мрежа мировала, а противничка се затресла пет пута. У последњој деоници задаци су рутински одрађени, за нову убедљиву победу и наставак тријумфалног низа на домаћој сцени, који траје од почетка сезоне, или прецизније од финалне серије из претходног шампионата.

zz603840_10152888681174342_7141204710288687172_n

Најефикасније у редовима Црвене звезде биле су Јована Миловановић и Драгана Ивковић са по четири постигнута гола, док се Ивана Ћоровић три пута уписала у стрелце. По два гола за Врачар постигле су Милићевић и Кристина Миладиновић.

Црвена звезда – Врачар 20:4 (6:1, 6:1, 5:0, 3:2)

Београд – Базен: Ташмајдан. Гледалаца: 100. Судије: Ивановић и Зељковић (Београд). Искључења: Црвена звезда 6, Врачар 6. Петерци: Црвена звезда 2 (0), Врачар 1 (0).

Црвена звезда: Александровић, Миловановић 4, Пантовић 2, Ћоровић 3, Илић, Дујовић 2, Гашић, Мандић 1, Ђорђевић 1, Васковић 1, Ивковић 4, Јаковљевић 2, Вујовић, Радојчић. Тренер: Брадић.

Врачар: Петровић, Вукајловић, Плећаш, Трмчић, Глушчевић, Милићевић 2, Марков, Чубрило, Миладиновић 2, Радак, Милићевић. Тренер: Јовић.

У другој полуфиналној серији Сента је искористила предност домаћег базена и повела против Таша 2000 победом од 13:7. Бенак и Патаки су постигле по пет погодака за Сенту, а у саставу Таша најефикаснија је била Лара Лука са четири поготка. Реванши су на програму 19. априла, а евентуалне мајсторице седам дана касније.