ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвено-бели се вратили на победнички колосек

Рукометаши Црвене звезде савладали су Планинку у Београду резултатом 32:28 у 4. колу плеј-аута и поново се издвојили на првом месту табеле са 19 освојених бодова.

Није било лако Звезди да стигне до два бода против неугодних и борбених играча Планинке. Легендарни Ненад Перуничић се већ у четвртом минуту уписао у стрелце, када је поравнао на 2:2, а у првих 30 минута било је много изједначења. Прву предност већу од једног гола разлике домаћи тим је стекао после серије од 3:0 од 10. до 14. минута, када је Дејан Бабић постигао један, а Виктор Матичић два поготка за вођство од 8:6.

Екипа из Куршумлије је брзо поравнала на 8:8 преко Мирковића и Владимира Томића, да би црвено-бели головима Бабића и Немање Нешовановића узвратили и поново стекли +2 (10:8) у 18. минуту. Ипак, разлику нису успели да сачувају, јер је Планинка са два брза гола Шљивића и Комланова у 24. минуту преокренула на 13:12. Екипе су на одмор отишле резултатски изједначене, јер је Матичић у последњем минуту погодио мрежу за 14:14.

zzz11157471_583943045075938_3434732163298042229_o

Расположени Виктор Матичић је у наставку постигао два поготка и донео Звезди ново вођство од два разлике (17:15). Међутим, ударни трио гостију (Шљивић, Томић и Комланов) доноси нови обрт у Шумицама за предност Планинке од 19:18 у 38. минуту.

Гости су одолевали, а Звезда је журила да што пре поново дође до вођства. То им је успело после погодака Бабића и Младена Ивановића за 24:22 у 48. минуту. Од тог тренутка Црвена звезда је мудро чувала вођство, па је са два узастопна гола Бабића и једним Драгутиновића у 51. минуту стекла и четири гола вишка (27:23).

zzz11159497_583943311742578_3218612630949864360_n

Екипа Планинке се није тако лако предавала, па је до краја два пута успевала да спусти разлику на минус два, али је Младен Ивановић отклонио све дилеме око победника утакмице у самом финишу, када је два пута затресао мрежу и поставио коначан резултат.

Најефикаснији у победничком тиму били су Дејан Бабић и Виктор Матичић са по шест постигнутих голова. Дарко Тодоровић и Младен Ивановић су по пет пута погађали мрежу, док је Александар Драгутиновић забележио четири поготка. У саставу Планинке Никола Шљивић је доминирао са седам голова, док је Милош Топаловић пет пута био стрелац.

zzz11148590_583942958409280_4559478223323718058_n

Црвена звезда – Планинка 32:28 (14:14)

Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 1000. Судије: Савић и Радуловић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 5 (4), Планинка 5 (3). Искључења: Црвена звезда 10, Планинка 22 минута. Црвени картон: Марко Антељ (Црвена звезда) 38. минут.

Црвена звезда: Живојиновић, Драгутиновић 3 (1), Вујовић, Милошевић 1, Гачевић, Антељ (7 одбрана), Тодоровић 5, Цупара (4 одбране), Нешовановић 4, Матичић 6 (3), Дамјановић, Бабић 6, Ивановић 6, Леовац, Перуничић 1.

Планинка: Павловић (5 одбрана, седмерац), Јовановић 2, Радисављевић 3, Мирковић 3, Шљивић 7, Комланов 4 (3), Гоцић, А. Томић (6 одбрана), В. Томић 4, Топаловић 5.

Црвено-беле ни груба игра гостију није спречила да прекину низ од два пораза и освоје два бода која су их поново одвела на прво место на табели плеј-аута. Црвена звезда се захваљује својим навијачима на подршци, јер су на овом мечу испратили екипу како доликује у знатно бројнијем издању него раније.