ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Црвено-беле у финалу плеј-офа!

Ватерполисткиње Црвене звезде савладале су Врачар у другој полуфиналној утакмици плеј-офа резултатом 23:9 и избориле пласман у своје друго финале плеј-офа у другој сезони у историји клуба.

Сигурном игром бранилац титуле је решио прву четвртину у своју корист резултатом 6:2, да би Врачар у другој деоници постигао гол више него у првој, али је екипа Милоша Брадића на полувремену имала убедљиву предност од 12:5. У таквој ситуацији, до изражаја су још више дошле реализаторске способности клуба који у последње две сезоне доминира на домаћој сцени. Одбрана је била још сигурнија, па су црвено-беле са 7:1 добиле трећи период игре за вођство од 19:6.  Меч рутински приведен крају, па ће Звезда према очекивањима бранити трофеј из претходне сезоне.

10444448_10152647752554342_719753880130981687_n

Јована Дујовић је била најефикаснија на утакмици са шест погодака, Ивана Ћоровић је пет пута затресла мрежу, а Тијана Јаковљевић се у стрелце уписала четири пута.

Врачар – Црвена звезда 9:23 (2:6, 3:6, 1:7, 3:4)

Базен: Врачар. Гледалаца: 100. Судије: Поповић и Милетић (Београд). Искључења: Врачар 5, Црвена звезда 6.

Врачар: Петровић, Вукајловић,Плећаш, Трмчић, Глушчевић 2, Милићевић 1, Марковић 4, Чубрило 2, Миловановић, Живановић, Милићевић. Тренер: Јовић.

Црвена звезда: Александровић, Миловановић 1, Пантовић 1, Ћоровић 5, Радојчић, Дујовић 6, Симић 1, Ђорђевић 2, Ивковић 3, Јаковљевић 4, Вујовић. Тренер: Брадић.

Противника у финалу Звезда би могла да добије већ сутра уколико Сента савлада Таш 2000 у Београду. Ако се Таш 2000 реваншира за пораз од прошле недеље, играће се мајсторица у којој би домаћин била Сента због бољег пласмана у лигашком делу.