ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши у финалу плеј-офа

У трећој утакмици полуфинала плеј-офа, одбојкаши Звезде су и по трећи пут савладали Војводину, овог пута у Новом Саду, резултатом 3:1 (25:20, 28:26, 29:31, 25:23), и дошли у прилику да се боре за нову титулу шампиона Србије. Поново је виђен празник одбојке, уосталом, како су нас и навикле утакмице ова два тима.

Црвена звезда је боље започела ову утакмицу (5:9), а четири поена предности је имала и на техничког тајм-ауту (8:12). Одржавао је наш тим ову предност, и мирно привео сет крају – 0:1 (20:25). Други сет је био прилично неизвеснији, након почетног вођства домаћина, Црвена звезда је преокренула резултат, али су ипак Новосађани први стигли до сет лопте. Наш тим се одбранио, и играло се на разлику, као и много пута до сада у дуелу ових тимова, а Звезда је била мирнија, и решила и други сет у своју корист – 0:2 (26:28).

Одбојкаши Звезде су добро започели трећи сет, имали три поена предности на техничком тајм-ауту (9:12), а убрзо су стигли и до пет поена вишка (12:17). Ипак, домаћини се нису предавали, и поново се дошло до неизвесне завршнице. Имао је наш тим неколико меч лопти, али су овај пут Новосађани били прибранији, и смањили су резултат у сетовима – 1:2 (31:29).

На крилима преокрета из трећег сета, Војводина је одлично започела четврти сет, освојивши прва три поена, што је приморало нашег тренера да већ у раној фази сета затражи тајм-аут. Одржавала је Војводина ову предност, Звезда успела да прихвати прикључак пред одлазак на технички тајм-аут (12:11). Домаћини су се вратили на +3 после паузе, да би наш тим серијом од 4:0 убрзо прешао у вођство (18:19). Грешка домаћих је донела два поена предности Звезди пред сам крај сета (20:22). Играло се поен за поен од тада, па је Звезда стигла до две меч лопте. Прву лопту је спасила Војводина, али је Стоиловић био неумољив приликом друге, и донео Звезди нови тријумф и пласман у финале плеј-офа – 1:3 (23:25).

Као и у прошлој утакмици, најефикаснији у нашој екипи био је Александар Гмитровић, који је забележио 21 поен. Пратио га је Лазар Копривица са 19, док је Филип Стоиловић забележио 15 поена. Код домаћина, истакли су се Дражен Лубурић и Михајло Станковић са по 20 поена, као и Милан Катић, који је постигао 19 поена.

Наши одбојкаши ће тако имати прилику да се боре за нови трофеј, а противник у финалу ће им бити „вечити“ ривал, који је у три утакмице био бољи од Новог Пазара.

Браво, момци!

Војводина НС семе – Црвена звезда 1:3 (20:25, 26:28, 31:29, 23:25)

Мала сала СПЦ „Војводина“. Гледалаца: 1.150. Судије: Роберт Леко и Предраг Баланџић. Трајање меча: 115 минута. Резултат у серији: 0:3.
ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 5, Коларић, Бојичић 1, Ч. Станковић 7, Надаждин, Катић 19, Јовановић 1, Пековић (либеро), Петковић 3, Лубурић 20, М. Станковић 20, Милутинов. Тренер: Страхиња Козић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 9, Јевтић (либеро), Стефановић, Стоиловић 15, Гмитровић 21, Копривица 19, Милутиновић 9, Нејић, Мартиновић, Кецман, Благојевић 2, Буцуљевић 3. Тренер: Драган Кобиљски.