FeaturedВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда савладала Цедевиту и направила први корак ка титули!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Цедевиту у првом мечу финалне серије плеј-офа АБА лиге, резултатом 68:59 и направили први корак ка трофеју. Други меч се игра сутра.

Финале АБА лиге

Хала Пионир

Гледалаца: 5 526

Судије: Пукл, Рутешић, Кољеншић

Црвена звезда Телеком – Цедевита 68:59 (24:9, 18:15, 12:20, 14:15)

Црвена звезда: Вилијамс 2ск, 5ас, 4изгл, Ребић, Дангубић 4, Митровић 18п, 8ск, 3ас, Лазић 3, Блажич 9п, 2ск, Калинић 6п, 2ск, 2ас, 4изгл, Марјановић 15п, 12ск, Тејић 2, Џенкинс 4п, 4ск, 4ас, Јовић, Цирбес 7п, 2ск. Тренер: Радоњић

Цедевита: Бараћ 4, Рамљак, Пилепић, Бабић 12, А.Делаш, Жганец 6, Билан 9, М.Делаш 2, Гордић 9, Укић 6, Томас 9, Араповић 2. Тренер: Репеша

Звезда је сјајно отворила меч и након почетног вођства Цедевите од 2:0 успела да направи велику разлику већ до краја прве четвртине. Предност је константно расла, до максималних 24:9 на истеку прве четвртине. Почетак другог дела обележио је Дангубић, а наш тим је серијом 8:0 дошао до великих 32:9. Звезда није успела да одржи разлику од преко 20 поена до полувремена, али је и 42:24, колико је стајало на семафору изгледало сјајно.

Ипак, у трећој четвртини уследио је велики пад нашег тима, а гости су серијом 18:5 пришли на свега пет поена заостатка и озбиљно припретили, док Звезда у неколико наврата није успевала ни да пренесе лопту на половину противника. Ипак, разиграо се Цирбес у самом финишу треће деонице, па је наш тим отишао на одмор са пристојних +10 (54:44). У последњем периоду је наш тим тројком Лазића стигао поново до одличних +13 (59:46), али су гости ипак успевали да се врате у меч и на четири минута до краја дошли су до -7. Блажич је потом погодио за три поена, а онда промашио у контри закуцавање за +12. До краја, гости су успели да смање разлику, али не и да угрозе победу нашег тима.

Звезда је ушла у проблем, јер је Цирбес повредио скочни зглоб и отишао у свлачионицу. У исто време, један навијач је удаљен из хале, на захтев судија.