ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Пожаревцу бодови, Звезди бриге

Рукометаши Црвене звезде поражени су у мечу 5. кола плеј-аута на гостовању у Пожаревцу резултатом 26:31 (13:16). Црвено-бели су, осим на самом почетку утакмице, константно били у резултатском заостатку, па су се још једном са гостовања вратили без бодова.

Звезда је на овом сусрету наступила у плавој гарнитури дресова и на почетку утакмице је у три наврата имала минималну предност. Дошло је и до краћег прекида због квара на великом семафору, а након тога је екипа Пожаревца постепено преузимала конце утакмице и преокренула на 5:3 голом Марка Перовића из седмерца. Млади чувар мреже црвено-белих, Марко Антељ имао је неколико успешних интервенција, али је домаћин у 15. минуту стекао три гола предности (8:5), након чега је тренер гостујућег тима Ненад Перуничић затражио минут одмора.

Међутим, домаћи играчи су наставили да увећавају своје вођство. Виктор Матичић није искористио седмерац за Звезду, а то је казнио Милош Тица својим другим узастопним поготком за 11:6 у корист Пожаревца у 20. минуту. Пожаревљани су контрама потпуно надиграли госте у овом периоду утакмице, па је предност убрзо достигла и великих седам голова разлике (14:7). Незадрживи Марко Перовић је својим седмим голом одржао високо вођство, али је финиш првог дела припао гостима.

zzzz10458463_588970614573181_4904486379814931540_n

Најпре је Александар Драгутиновић реализовао седмерац, затим је мрежу домаћих погодио и Дејан Бабић. Голман Пожаревца Јовица Витас одбранио је Драгутиновићу седмерац, али је недуго након тога Звезда из контре постигла и трећи узастопни гол преко Младена Ивановића и смањила на 13:16 после првих 30 минута.

У наставку се Црвена звезда одмах вратила у игру головима Ивановића и Дарка Тодоровића и смањила на 17:18, али су два пропуста у нападу одмах кажњена контрама из којих је Марко Перовић постигао голове за 21:18 у корист Пожаревца у 39. минуту, после чега је Ненад Перуничић затражио још један тајм-аут.

zzzz11160577_588970424573200_531397111441253592_n

Кратак предах и савети легенде нашег рукомета дали су резултат, јер је Звезда преко Бабића смањила на 20:21. Грешке у нападу много су коштале госте на овој утакмици, што је Пожаревац знао да казни, па је поново стекао три гола више (23:20). Усамљени Бабић у нападу није био довољан Звезди за успех на овом мечу, јер су остали били потпуно неприметни када се сусрет ломио. Перуничић је искористио и трећи тајм-аут, а Матичићу је Витас одбранио још један седмерац. Пожаревац је контрама стигао до нове високе предности, а Марко Перовић је својим 10. голом донео недостижну предност домаћем тиму (29:24).

Најефикаснији актер утакмице био је Марко Перовић са чак 12 постигнутих голова, док је у тиму Црвене звезде Дејан Бабић забележио седам голова.

Пожаревац – Црвена звезда 31:26 (16:13)

СЦ Пожаревац. Гледалаца: 358. Судије: Марко Боричић и Дејан Марковић. Седмерци: Пожаревац 2 (2), Црвена звезда 7 (4). Искључења: Пожаревац 10, Црвена звезда 8 минута.

Пожаревац: Арсић, Перовић 12 (2), Марић, Алчаковић, Јевђеновић, Вељковић, Тица 4, Жегарац 4, Чаваљуга 5, Витас, Протић 1, Ђ. Тодоровић, Минић, Вучковић 1, Стевановић 4, Здравковић.

Црвена звезда: Живојиновић, Драгутиновић 3 (2), Вујовић, Милошевић 2, Гачевић, Антељ, Тодоровић 4, Цупара, Нешовановић 1, Матичић 5 (2), Дамјановић, Бабић 7, Ивановић 3, Леовац 1.

Звезда је остала на првој позицији са 19 бодова, али се иза ње створила невиђена гужва, јер Пожаревац, Рудар и Железничар имају по 18 бодова, а Планинка која је у опасној зони има 17. Црвено-бели у следећем колу гостују против последњепласиране Колубаре у Лазаревцу, која је без бодова ове сезоне.