ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Пораз црвено-белих у другом полуфиналном мечу

У другом мечу полуфиналне серије плеј-офа, ватерполисти Партизан Рајфајзена победили су на Ташмајдану Црвену звезду резултатом 9:7 и тако изборили мајсторицу, која ће се одиграти 6. маја на Бањици.

После почетног одмеравања снага црвено-бели су повели голом Вељка Танкосића, да би Партизан одмах изједначио. До краја првог периода домаћин је дошао до нове предности, али се на одмор отишло са нерешеним резултатом 2:2.

zzzz10888717_908092965918267_5203770699644888585_n

У другој деоници пулени Дејана Савића стекли су по први пут на мечу два гола предности. Међутим, тим са Бањице је успео да се врати и до полувремена стигне до новог поравнања – 4:4.

И у трећој четвртини Звезда је прва стигла до вођства. Међутим, после поготка Страхиње Рашовића (5:4), уследила је серија црно-белих 5:0 и питање победника је било решено.

Црно-бели су два и по минута пре краја водили са 9:5, да би актуелни шампион Србије у завршници ублажио пораз.

Најефикаснији на мечу били су Страхиња Рашовић и Драшко Гогов са по три поготка.

Црвена звезда – Партизан 7:9 (2:2, 2:2, 1:3, 2:2)

Базен Ташмајдан. Гледалаца: 600. Судије: Периш (Сплит), Савиновић (Дубровник). Играч више: Црвена звезда 10 (4), Партизан 11 (3). Два играча више: Црвена звезда 1 (0).

Црвена звезда: Шефик (14 одбрана), С. Рашовић 3, Драшовић 1, Танкосић 1, Томашевић, Ешкерт, Бијелић, В. Рашовић, Ранђеловић, Његован 1, Рацков 1, Обрадовић, Драксимовић, Шормаз. Тренер: Савић.

Партизан Рајфајзен: Соро (12 одбрана), Гилен, Мандић 2, Вицо 1, Суботић 1, Репановић, Гогов 3, Јакшић, Манојловић, Танасковић 1, Стојановић, Асановић 1, Ристичевић, Јанковић. Тренер: Вујасиновић.

Трећа и одлучујућа утакмица полуфиналне серије игра се на Бањици 6. маја.