ВажноЖенски фудбалНајновијеФудбал

Фудбалерке преко Пожаревца до полуфинала Купа

Црвено-беле су савладале екипу Пожаревца у четвртфиналу Купа Србије убедљивим тријумфом од 6:0 на гостовању и избориле пласман међу четири најбоље екипе у најмасовнијем такмичењу.

Звезда има велике амбиције у Купу ове сезоне, па је у складу са тим протутњала кроз Пожаревац не дозволивши домаћем саставу да постигне почасни погодак. У редовима београдског клуба сјајну партију је пружила Кристина Пантелић, која се три пута уписала у стрелце и на тај начин понела епитет играча утакмице. На високом нивоу одиграле су двоструки стрелац Катарина Ђорђевић и Дина Благојевић, која је у 12. минуту начела противнички тим, када је натрчала на лопту која се одбила од стативе после шута Дејане Стефановић и пласирала је у мрежу.

zzz pozarevac - cz kup11015477_830

Кристина Пантелић је повисила на 2:0 у 26. минуту ударцем из непосредне близине, па су црвено-беле овом предношћу отишле на одмор. У наставку је Кристина наставила да терорише противничку одбрану. Већ у 50. минуту Звезда је стигла до 3:0. Дина Благојевић је упутила снажан ударац, који је одбила Јована Ивановић, а Пантелићева се поново нашла на правом месту и постигла свој други гол.

zzz11150765_830507797041183_8354056452833766263_n

Канонаду је наставила Катарина Ђорђевић лепим голом после шута са дистанце у 70. минуту, а пет минута касније Кристина Пантелић је одличну партију крунисала и трећим поготком. Коначан резултат поставила је Катарина Ђорђевић у 87. минуту.

zzz10394025_830510283707601_3444214951549666374_n

Пожаревац – Црвена звезда 0:6 (0:2)

Пожаревац – Гледалаца: 30. Судија: Јелена Бањеглав (Бачка Топола). Стрелци: Благојевић у 12, Пантелић у 26, 50. и 75. и К. Ђорђевић у 70. и 87. минуту. Жути картон: Шћеповић (Пожаревац).

Пожаревац: Ивановић (Секулић), Радосављевић (Станисављевић), Т. Илић, Даничић, Изгаревић, Шћеповић (Ђаловић), В. Илић (Костић), Шебек, Лазаревић, Вуковић (Јевремовић), Виријевић.

Црвена звезда: Вуковић, Живановић, Теодосијевић, Ђуричек, Тришић, Стојановић (Аранђеловић), Пантелић (Ракић), Ерац, Стефановић (Т. Ђорђевић), Благојевић, К. Ђорђевић.

Поред Црвене звезде у полуфинале су се према очекивањима пласирале и остале најбоље екипе у Србији: Спартак, Напредак и Машинац.