ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Звезда преокретом стигла до другог „брејка“ у финалној серији

У другој утакмици финала плеј-офа, одбојкаши Звезде су направили други „брејк“, и стигли на корак од одбране титуле, након великог преокрета.  У сали Спортског центра „Визура“: Партизан – Црвена звезда 2:3 (25:17, 25:21, 20:25, 17:25, 15:17). Поново је виђена велика борба, Партизан је освојио прва два сета, имао предност и пред крај трећег, али је онда Звезда заиграла онако као уме, и изједначила резултат у сетовима. Одлично је Звезда почела и пети сет, али онда необјашњиво стала, дозволивши противнику серију од 6:0. Ипак црвено-бели су смогли снаге да реше овај сет у своју корист, а тиме и меч.

Утакмица је почела игром поен за поен, да би домаћин успео први да направи осетнију предност, приморавши тренера нашег тима, Кобиљског, да затражи тајм-аут (8:4). Преполовљава предност Звезда након паузе (9:7), а убрзо стиже на свега поена заостатка (10:9). Ипак, Партизан одлази са три поена предности на технички тајм-аут (12:9), а успели су домаћи и да се врате на +4 (14:10). Пред завршницу сета, црно-бели стижу до пет поена вишка (19:14). Ова предност је омогућила домаћима да мирно приведу сет крају, искористивши другу од осам сет лопти колико су имали – 1:0 (25:17).

Партизан је имао два поена предности почетком другог сета, и одржавао ову разлику неко време, а толика разлика је била и на техничком тајм-ауту (12:10). Први поен након одмора припао је домаћима, Звезда узела наредна два поена, да би затим поново почела игра поен за поен. Успела је Звезда коначно да изједначи, што је био сигнал за тренера домаће екипе да реагује тајм-аутом (18:18). Пауза је пријала црно-белима, који освајају наредна два поена, па је и Кобиљски реаговао тајм-аутом. Ипак, још један поен су освојили домаћи, па је Кобиљски још једном затражио предах (21:18). Није се предавала Звезда, везала два поена, па је уследио нови тајм-аут (21:20). Одговорио је Партизан са три поена након одмора и стигао до четири сет лопте. Другу је искористио – 2:0 (25:21). Током читавог сета је Партизан имао пар поена предности, Звезда то више пута сустизала, али није успевала да преокрене резултат.

Серијом од 3:0, црвено-бели су повели са 8:6 у трећем сету. Слично је убрзо урадио и Партизан и вратио се у вођство (11:10), а домаћи су са минималном предношћу отишли и на технички тајм-аут (12:11). Црно-бели освајају први поен након паузе, да би затим уследила игра поен за поен. Црвено-бели стижу до изједначења (17:17). Међутим, као и много пута данас, када год нaши одбојкаши изједначе, уђу у серију грешака, и омогућавају противнику да врати вођство (19:17). Ипак, овај пут су након паузе, грешили и домаћи, а Копривица је донео предност Звезди након доста времена (19:20). Паузу је затражио и Васовић, али то није пореметило наш тим, који је наставио серију и стигао до шест сет лопти (19:24). Копривица користи другу – 2:1 (20:25).

Четврти сет је почео одличним сервисима Стоиловића, што је наш тим материјализовао, освојивши прва три поена у сету. Повели су црвено-бели и са 5:1, што је приморало тренера Партизана, Васовића, да у раној фази сета реагује тајм-аутом. Још један поен освојила је Звезда након одмора. Наставила се одлична игра Звезде са краја трећег сета, предност је расла (4:11), а наш тим је отишао на технички тајм-аут са +6 (6:12). Уследио је пад у игри нашег тима, који је везао неколико грешака, што су домаћи знали да искористе, и потпуно се резултатски врате у сет, серијом од 7:1 (13:13). Звезда је коначно успела да прекине серију, и веже три поена (13:16), а затим је и додатно увећавала разлику (14:18, 16:23). Стоиловић је искористио прву сет лопту, па је било јасно да ће тај-брејк одлучити победника – 2:2 (17:25).

Повели су црвено-бели са 3:1 у петом сету, Васовић је одмах реаговао тајм-аутом. Протестовали су одбојкаши Партизана у вези са две одлуке судија, па им је либеро зарадио жути картон. Пропустио је наш тим шансу да додатно повећа предност први пут, али затим Буцуљевић био одличан у блоку (2:5). Стоиловић користи одличан сервис Околића (3:7). Наш тим је имао +4 и приликом промене страна (4:8). Греше домаћи након одличног сервиса Буцуљевића, нови тајм-аут за Партизан (4:9). Три поена везује Партизан после одмора, па је и Кобиљски реаговао тајм-аутом (7:9). Стао је потпуно напад Звезде, изједначио је Партизан (9:9), нови тајм-аут Кобиљског. Домаћи су и повели, а серија је прекинута тек сервис грешком (10:10). Блок Партизана је наставио да одлично функционише, повели су домаћи са 13:11, Звезда изједначила (13:13). Партизан је стигао до меч лопте, Звезда је одбранила, а затим и сама стигла до исте (14:15). Одбранио се Партизан први пут, али други пут није – 2:3 (15:17).

Лазар Копривица је био најефикаснији у победничкој екипи са 17 поена, пратио га је Александар Благојевић са 16. У домаћем тиму, истакао се Марко Николић са 22 поена.

Црвено-бели су на овај начин стигли на победу од одбране титуле, а за то ће имати прилику већ  у четвртак, у сали УСЦ „Вождовац“ на Бањици. Ништа ту још није решено, али је циљ близу, још једна победа, и …

Браво, момци!

Партизан – Црвена звезда 2:3 (25:17, 25:21, 20:25, 17:25, 15:17)
Дворана: СЦ „Визура”. Гледалаца: 350. Судије: Игор Миљковић и Александар Петровић. Трајање меча: 124 минута. Резултат у серији: 0:2.
ПАРТИЗАН: Ивковић 1, Лопар 15, Костић 6, Мулћан, Мрдак, Мајсторовић 15, Рајковић (либеро), Јокановић, Величковић, П. Николић 9, М. Николић 22, Поповић 14. Тренер: Владимир Васовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 11, Јевтић (либеро), Стефановић, Стоиловић 10, Гмитровић 5, Копривица 17, Милутиновић 5, Нејић, Мартиновић, Кецман, Благојевић 16, Буцуљевић 4. Тренер: Драган Кобиљски.