ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Звезда убедљива у Лазаревцу

Рукометаши Црвене звезде славили су против Колубаре резултатом 37:22 у 6. колу плеј-аута на гостовању у Лазаревцу, вратили се на победнички колосек и задржали прво место на табели.

Црвено-бели су почели меч вођством од 2:0 головима младог Филипа Леовца и Дејана Бабића, да би домаћи након тога у два наврата поравнали резултат. Међутим, уследила је велика серија екипе Ненада Перуничића од 8:0, па је у 17. минуту на семафору писало 3:11. Виктор Матичић је постигао половину Звездиних голова у поменутој серији. Забележио је свих седам погодака у првих 30 минута, а Звезда је у финишу првог дела голом Младена Ивановића стигла и до двоцифрене предности (19:9), што је био и коначан резултат првог полувремена.

zzzz11224064_10152744326295952_8417866528034013702_n

У наставку се разиграо и млади Лука Вујовић, па је његовим головима црвено-бели тим одржавао двоцифрену разлику, која је наставила да се повећава погоцима Младена Шотића, који се опоравио од повреде и добром партијом вратио у тим после неколико пропуштених сусрета. У финишу је Црвена звезда стигла и до +17 (36:19) поготком 18-годишњег Стефана Дамјановића, тако да су се деца наиграла на овом гостовању против нејаког ривала. Колубара је до краја успела само да смањи на коначних минус 15. Звезда је имала велику подршку са трибина током целог меча.

Виктор Матичић је био најефикаснији на утакмици са седам постигнутих голова. Пратио га је Лука Вујовић са пет погодака, док су у тиму Колубаре најефикаснији били Ђорђе Лукић и Лука Милошевић, који су се по пет пута уписали у стрелце. Марко Антељ је још једном одлично бранио на голу београдског клуба.

zzzz11249852_10152744326290952_2829497576720216979_n

Колубара – Црвена звезда 22:37 (9:19)

Лазаревац – Дворана: СРЦ Колубара. Гледалаца: 500. Судије: Кнежић и Пешић. Седмерци: Колубара 2 (1), Црвена звезда 4 (3). Искључења: Колубара 14, Црвена звезда 10 минута.

Колубара: Ђукић, Младеновић, Грујић 1, Милошевић 5, Крупниковић 1, Лукић 5, Ристић, Тривић 4, Тешић, Лазић 1, С. Тодоровић 1, Радовановић 4 (1), Митровић.

Црвена звезда: Живојиновић, Драгутиновић 2, Вујовић 5 (2), Милошевић 3, Гачевић 1, Поповић 1, Антељ, Николић, Д. Тодоровић 1, Цупара, Шотић 3, Матичић 7 (1), Дамјановић 3, Бабић 4, Ивановић 4, Леовац 3.

Црвено-бели држе прво место у плеј-ауту са 21 бодом, а у следећем колу гостују против екипе Рудара у Костолцу. Црвена звезда се захваљује својим верним навијачима на великој подршци у Лазаревцу.