ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Кадеткиње лако и убедљиво славиле против Пролетера за пласман у финале првенства Србије

Кадетски тим Црвене звезде славио је у првом полуфиналном дуелу финалног турнира шампионата Србије против Пролетера у Зрењанину резултатом 92:35 и сутра од 14 часова бориће се за титулу првака Србије са победником меча Радивој Кораћ – Актавис Академија.

Домаћи тим је у почетку пружао достојан отпор, али се затим разиграла Невена Наумчев са шест поена за београдски тим, да би Ђурђина Ђокић тројком одвела Звезду на 12:6 у 6. минуту. Пролетер је узвратио и стигао до пола коша заостатка, али су црвено-беле разноврснијом игром решиле прву четвртину у своју корист резултатом 22:15.

Након тога је све полазило за руком београдском тиму, па је предност брзо постала двоцифрена. Дајана Лукић је била расположена за надигравање, а подршку су јој пружале Милица Бојовић и Мина Ђорђевић, тако да је после првог полувремена било 50:22 у корист Црвене звезде.

Други период игре Звезда је добила са +20, а у трећем је на терену постојао само један тим. Пролетер није успео да постигне кош, тако да су црвено-беле са 22:0 решиле ову четвртину у своју корист. Милица Бојовић, Ивана Катанић, Ђурђина Ђокић, Мина Ђорђевић и Невена Наумчев доминирале су паркетом дворане Медисон, па су прилику да се истакну добиле Маријана Зукановић и Јована Лазић. Звезда је након 30 минута водила са +49 (72:23).

10857811_853615234699374_5496387634403160120_n

Последња четвртина је рутински одрађена, а у стрелце су се уписале Тамара Обрадовић, Тамара Чубра и Нина Тешић. Дајана Лукић је била најефикаснија на утакмици са 17 поена, Невена Наумчев је убацила 16, а Мина Ђорђевић је била МВП сусрета са индексом 23. За 19 минута у игри забележила је дабл-дабл учинак од 15 поена и 10 скокова уз четири украдене лопте и две асистенције. Екипа Пролетера је имала чак 37 изгубљених лопти и индекс минус 2, а Звезда је доминирала са 20 скокова, 22 украдене лопте и 16 асистенција више од ривала и на крају забележила укупни индекс 114.

Црвена звезда – Пролетер 023  92:35 (22:15, 28:8, 22:0, 20:12)

Зрењанин – Дворана: Медисон. Гледалаца: 120. Судије: Грујић, Семјанив и Савић.

Црвена звезда: И. Катанић 6 (4 ас, 3 ск, 2 ул), Наумчев 16 (8 ул, 2 ск, 2 ас, 2 ил), Лукић 17 (4 ск, 2 ас), Дамњановић, Ђокић 9 (4 ск, 3 ас), Лазић 4 (3 ск), Бојовић 11 (8 ск, 3 ас, 4 ил), Зукановић 8 (6 ск, 3 ск, 3 ил), Обрадовић 2, Тешић 2 (2 ас), Чубра 2 (5 ск, 3 ас), Ђорђевић 15 (10 ск, 4 ул, 2 ас, 2 ил).

Пролетер: Дунаи (2 ск), Палинкаш, Ковачевић 11 (5 ск, 11 ил), Тепић 6 (2 ул, 2 ил), Олић 1 (2 ск, 4 ил), Бранзовски 4 (9 ил), Кошутић, Ратковић (5 ил), Милинковић 7 (5 ск, 2 бл, 2 ил), Комазец 6 (6 ск, 2 ил).

У финалу ће црвено-беле имати знатно тежи задатак, али обзиром да ове сезоне у 15 утакмица немају пораз сви се надају освајању још једне титуле.