ВажноНајновијеОсталоФлорбол

Флорбол: Звезда савладала Партизан у мајсторици и освојила титулу првака Србије!

Флорбол тим Црвене звезде славио је у петој одлучујућој утакмици финалне серије против Партизана резултатом 6:4 (1:1, 3:1, 2:2) на домаћем терену у Београду и освојио прву шампионску титулу.

Сусрет је одигран у Поско арени код београдског хиподрома, а на први гол чекало се дуго времена, слично као на прошлој утакмици у Падинској скели. Звезда је у 14. минуту начела вечитог ривала, који је у финишу прве деонице успео да изједначи на 1:1.

Оба тима су силно желела да коначно подигну пехар после маратонске финалне серије. Мотивисана игра вечитих ривала наговештавала је кулминацију, а црвено-бели су ношени подршком са трибина успели да поведу са 2:1 у 25. минуту. Ту се нису зауставили, па су у 31. минуту лепим голом стигли и до 3:1, али су црно-бели узвратили непун минут након тога и смањили на 3:2. Звездаши су ипак успели да поново стигну до осетније предности за 4:2 у 37. минуту, што је био резултат након друге трећине.

Photo4776

Да је најбољи тим лигашког дела близу циља потврдио је и погодак за 5:2 у 44. минуту. Гости су успели да смање у 48. минуту на 3:5 и продуже неизвесност, али овога пута Звезда одмах узвраћа и минут касније стиже до великих 6:3. До краја је екипа Партизана успела само да ублажи пораз поготком у 58. минуту и неколико тренутака касније славље је могло да почне. Звезда је освојила прву титулу првака Србије у флорболу.

zzzzzzz11216810_962144973818247_2450021585112591297_n

По два гола за црвено-беле у одлучујућој утакмици постигли су Марко Рајчић и Марко Петровић, а по један Милош Петровић и Љубо Сузић. Две асистенције забележио је Немања Ђорђевић, а једну Марко Рајчић.

zzzzz10689430_962144980484913_7857530767239913545_n

Ево и свих резултата финалне серије плеј-офа:

Први меч (29. март): Црвена звезда – Партизан 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Други меч (5. април): Партизан – Црвена звезда 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Трећи меч (19. април): Црвена звезда – Партизан 5:6 после пенала (3:0, 1:4, 1:1, 0:1)

Четврти меч (26. април): Партизан – Црвена звезда 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Пети меч (10. мај): Црвена звезда – Партизан 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)

zzzzz11028355_962145093818235_1560309938202625545_n

Најбољи стрелац екипе у плеј-офу био је Марко Петровић са шест погодака, а затим следе Марко Рајчић (5), Милош Петровић (4), Љубо Сузић (3), Страхиња Аврамовић (2), Стефан Пожар (2), Душан Стојановић (1) и Бранимир Симић (1).

zzzzzz11261739_962145123818232_7838123568821689449_n

Када је у питању листа најбољих асистената новог шампиона Србије у доигравању, ту је Марко Рајчић био најуспешнији са четири успешна додавања, по три асистенције уписали су Марко Петровић и Немања Ђорђевић, затим следе Страхиња Аврамовић (2), Милош Петровић (2), Предраг Вељовић (1), Љубо Сузић (1) и Душан Стојановић (1).

10429220_890534817645930_7341054004202811385_n

У историју као први освајачи титуле шампиона ушли су: Петар Ристивојевић, Предраг Вељовић, Страхиња Аврамовић, Бранимир Симић, Стефан Пожар, Марко Петровић, Љубо Сузић, Милош Петровић, Душан Стојановић, Немања Ђорђевић, Марко Рајчић и Борис Бубало.