ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Кошаркаши силовити и у Новом Саду

Кошаркаши Црвене звезде без већих проблема стигли су до шесте узастопне победе у Супер лиги Србије. Црвено-бели су на гостовању у Новом Саду убедљиво савладали Војводину резултатом 87:58.

Осим убедљивог тријумфа треба истаћи да су црвено-бели поново били у комлетном саставу. После паузе од петнаестак дана, односно завршетка финалне серије АБА лиге Маик Цирбес је на паркету провео 13 и по минута, док је са друге стране Стефан Јовић након пропуштеног меча са ФМП-ом био у саставу, али није улазио у игру.

Новосађани су пружали добар отпор 17 минута, чак су имали и вођство 23:20, а онда је уследила фуриозна серија црвено-белих. Наиме, изабраници тренера Дејана Радоњића су за пет минута игре, крајем друге и почетком треће четвртине направили серију 26:0 којом су практично решили питање победника.

Црвена звезда Телеком у наредној утакмици играће против Партизана, а тај меч је на програму у недељу у дворани Пионир од 21 сат.

Војводина Србијагас – Црвена звезда Телеком 58:87 (11:20, 12:19, 16:27, 19:21)

Војводина Србијагас: Јовишић 3, Новак 6, Врбашки, Чампара 9, Поповић 7, Матић 7, Шешлија 2, Цвјетан, Бранковић 2, Радоњић 7, Јеремић, Грубор 15.

Црвена звезда Телеком: Вилијамс 2, Ребић, Дангубић 13, Митровић 5 (5 ск), Лазић 16, Блажич 13, Калинић 12, Марјановић 8 (13 ск), Тејић, Џенкинс 14, Јовић, Цирбес.