ВажноЖенски фудбалКуп СрбијеНајновијеФудбал

Фудбалерке на пенал рулету стигле до финала Купа!

Звездине даме славиле су у полуфиналу Купа Србије против Напретка у Крушевцу бољим извођењем једанаестераца са 4:2, пошто се током утакмице мреже нису тресле.

Дочекали смо и да нам Женски фудбалски клуб има боље резултате од набеђених фудбалера, који не заслужују ни да им имена помињемо. Уопште, женски фудбал у Србији је у овом тренутку можда и квалитетнији од мушког иако је медијски врло мало заступљен, о томе сведоче и позиције репрезентације на светским ранг листама, али то је сада нека друга тема.

zzzzz11226184_836047483153881_8739182392643257311_n

Црвено-беле су у Крушевцу после велике борбе успеле да изађу као победнице и дочепају се финала после одбрана голмана Милене Вуковић у пенал серији. Пре тога се врло битан детаљ десио у 38. минуту, када је узданица Црвене звезде Дина Благојевић у продору умакла пажњи одбрани Крушевљанки и избила испред чувара мреже Мијајловићеве, која је истрчала и играла руком ван шеснаестерца. Спречила је талентовану Звездину фудбалерку да постигне гол, али је добила црвени картон, тако да су гошће од 38. минута имале бројчану предност на терену.

zzzzzzz11251123_836050863153543_4669483895998346754_n

У таквом односу снага црвено-беле су два пута озбиљно угрозиле Миљковићеву, која је ушла у игру после искључења првог чувара мреже, али је резервни голман Напретка отклонио опасност.

Стигло се и до пенал рулета у коме су играчице Црвене звезде биле знатно мирније. Мрежу су погађале Пантелић, Аранђеловић, Бобић и Ђорђевић, док је Милена Вуковић одбранила ударце Јанковљеве и Миреле Тенков. Тиме је Звездина голманка постала хероина утакмице и одвела екипу до финала Купа Србије.

zzzzzzzz10985499_836051506486812_3615346806255468485_n

Напредак – Црвена звезда 2:4 (0:0, 0:0)

Крушевац – Игралиште: Трајала. Гледалаца: 300. Судија: Гордана Кузмановић (Лазаревац). Црвени картон: Мијајловић (Напредак) у 38. минуту. Стрелци из пенала: Добросављевић и Петронијевић (Напредак), Пантелић, Аранђеловић, Бобић и Ђорђевић (Црвена звезда).

Напредак: Мијајловић, Марковић, Караџић, Јанков, Бонџић, Јоновић, Ђилас (Кричак), Добросављевић, Петронијевић, Лисинац (од 38. Миљковић), Тенков.

Црвена звезда: Вуковић, Живановић, Теодосијевић (Бобић), Ђуричек, Тришић, Стојановић, Пантелић, Стефановић (Ерац), Т. Ђорђевић, Благојевић (Аранђеловић), К. Ђорђевић.

Црвено-беле су на импресиван начин стигле до финала Купа без примљеног гола. Најпре су у осмини финала декласирале Фрушкогорац (12:0), затим и Пожаревац (6:0) у четвртфиналу, а мрежа је остала нетакнута и у Крушевцу против Напретка. Звезда ће у финалу играти против Спартака, који је у другом полуфиналном мечу славио против Машинца на гостовању резултатом 6:1.