FeaturedВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Мега водила, Звезда у финишу дошла до победе!

Црвена звезда је савладала екипу Мега Лекса по други пут у домаћем првенству, а пети у овој сезони и дошла до осмог тријумфа у КЛС, у исто толико утакмица. Коначан резултат био је

Мега је водила готово целу утакмицу, а Звезда је прво вођство након 9:7 стекла на два минута пре краја (81:80). У велику серију ушао је Вилијамс који је у другом полувремену дошао до 14 поена, поред њега се разиграо и Митровић, па је уз сјајног Марјановића и Џенкинса, који су били одлични у првом делу игре, Звезда успела да се врати у утакмицу и преокрене је у своју корист.

На крају:

8. коло КЛС

Мега Лекс – Црвена звезда 86:90 (23:15, 23:25, 25:25, 15:25)

Хала Пинки, Сремска Митровица

Судије: Белошевић, Обркнежевић, Јевтов

Мега: Крстић 4, Ђоковић, Јарамаз 6, Вељковић, Миљеновић 12, Бојић, Јокић 17, Шуловић 10, Вебстер 22, Загорац 9, Симеуновић, Николић 6.

Звезда: Вилијамс 14 (4/6 за три), Ребић, Дангубић 6, Митровић 13п, 7ск, Лазић 6, Блажич 5, Калинић 2, Марјановић 20п, 7ск, Тејић, Џенкинс 16, Јовић 2, Цирбес 6п, 4ск.

Звезда је на самом почетку повела, али је од резултата 13:13 домаћи тим преузео контролу над утакмицом и стекао вођство које неће дати Звезди у наставку утакмице. Од 23:15 на крају прве четвртине, до 30:19 на старту друге, Мега је одржавала разлику, а Звезда константно покушавала да се врати. До полувремена, све што је Звезда успела да уради је смањење разлике на 30:34 и 40:43, али је након 20 минута заостатак износио шест поена.

У другом делу, Мега је отишла на +8, али је Звезда пришла на само пола коша заостатка (45:46). У том периоду, Вилијамс је практично играо сам. Погодио је три тројке, добио техничку грешку и промашио неколико шутева, а Звезда је након техничке Американцу опет успела да стекне лепу предност и оде на своју разлику од пет до седам поена. Након 30 минута, разлика је била шест поена (71:65), a Калинић и Вилијамс су пропустили две прилике да одведу свој тим у последњи период са минусом од три поена. Звезда је у последњој четвртини након много времена изједначила, на 80:80, а у наредном нападу и повела, резултатом 82:81. Након тога, наш тим је дошао и до +3 (84:81). До краја утакмице, црвено-бели су створили максималних +5, а Јокић само смањио, за коначних 90:86 и осму победу у исто толико мечева.