ВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Победа Звездиних дама за повратак на друго место

Фудбалерке Црвене звезде савладале су екипу Напретка резултатом 3:1 у четвртом колу плеј-офа и на тај начин преузеле друго место на табели против директног ривала.

Меч је одигран на стадиону Радничког у Рудовцима са којим наш женски фудбалски клуб има тесну сарадњу, јер је Звездин стадион био заузет због финала Купа Србије за фудбалере.. Црвено-беле су све голове на овој утакмици постигле из прекида. Тијана Ђорђевић је одлично реаговала после центаршутева Катарине Ђорђевић и Дине Благојевић у 37. и 58. минуту и донела велику предност Звезди од 2:0. Постигла је свој 12. и 13. погодак у овом шампионату, по чему је убедљиво најбољи стрелац екипе у сезони.

zzzzzzzzzzzz11062418_838992569526039_7269574068458794825_n

Након тога је и Дејана Стефановић уздрмала пречку, а Крушевљанке су смањиле на 1:2 поготком Андријане Милојевић са око 16 метара у 83. минуту. Међутим, само три минута касније Тијана Ђуричек је после корнера натрчала на другу стативу, погодила мрежу и практично решила утакмицу поставивши коначних 3:1 за Црвену звезду.

zzzzzzz11139434_838995262859103_5651784002785339582_n

Црвена звезда – Напредак 3:1 (1:0)

Стадион Радничког у Рудовцима. Гледалаца: 100. Судија: Марина Вишњић (Крагујевац). Стрелци: Т. Ђорђевић у 37. и 58. и Ђуричек у 86. минуту за Црвену звезду, а Милојевић у 83. за Напредак.

Црвена звезда: Вуковић, Аранђеловић (Ракић), Теодосијевић (Бобић), Ђуричек, Тришић, Стефановић (Еленков), Пантелић, Ерац, Т. Ђорђевић (Стојановић), Благојевић, К. Ђорђевић.

Напредак: Мирковић, Марковић, Караџић, Јанков, Бонџић, Јоновић, Ђилас, Кричак (Милојевић), Добросављевић, Лисинац (Јосић), Тенков.

Црвено-беле су сада на другој позицији са 13 бодова, колико има и Напредак, али Звезда је успешнија по гол разлици. У следећем колу екипа Дарка Стојановића гостује против водећег Спартака у Суботици, који је већ одавно обезбедио нову титулу првака.