ВажноМлађе категоријеНајновијеФудбал

Црвена звезда освојила „Турнир пријатељства“

Други по реду „Турнир пријатељства“, одржан у Бијељини, припао је младим фудбалерима Звезде. У финалној утакмици побеђена је Војводина, резултатом 1:0. Стрелац јединог поготка на мечу био је Стефан Михајловић у 49. минуту.

Виђена је интересантна утакмица у којој Војводина није искористила своје шансе из првих 30 минута, а Звезда јесте своју најбољу шансу средином другог полувремена. Након центаршута са десне стране, Михајловић је издржао дуел са  двојицом дефанзиваца Новосађана, и спровео лопту у мрежу. Изабраници тренера Огњена Коромана, сачували су резултат до краја меча, и заслужено стигли до трофеја.

До финала, Звездини кадети су стигли најпре освајањем прве позиције у групи „А“, у којој су били бољи од Вележа (8:2), Осијека (2:0), и Будућности (2:1), а затим су у полуфиналу елиминисали прошлогодишњег освајача, загребачки Динамо, резултатом 1:0.