FeaturedВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда и Боби се играли против Константина, Аранитовић постигао своје прве поене!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Константин у 11. колу КЛС и забележили и 11. тријумф у домаћем првенству. Звезда је водила од самог почетка, разлика је ишла и до +49 (99:50), али су гости невероватном серијом тројки успели да смање заостатак. Не и да забележе пристојан пораз.

Црвена звезда – Константин 104:68 (33:20, 28:8, 24:13, 19:27).

У првој четвртини, гости су дошли до вођства од 10:4, тројкама, а онда је Звезда преузела конце игре у своје руке. Серијом 18:2, црвено-бели су дошли до 22:12, да би на крају веома ефикасне прве четвртине било 33:20, уз 10 поена Марјановића. У другој, Звезда је била још убедљивија, распуцали су се и Дангубић и Тејић, а наш тим имао великих 61:28.

Наставила је домаћа екипа са убедљивом игром и у трећој четвртини, а 833 навијача често је аплаудирало након атрактивних потеза свог тима.

У другом делу, први сениорски поен забележио је Александар Аранитовић (1998), са линије пенала, а ово му је био други меч, након два минута против Меге и меча против Крке у Словенији где није улазио у игру.

Доста је играо и Марко Тејић, као и Никола Ребић, а петорка која је завршила меч била је Ребић, Аранитовић, Дангубић, Тејић, Цирбес.

Гости су више од половине поена постигли ван линије за три поена (13 погодака из 36 покушаја). Звезда је постигла седам тројки, а за два поена шутирала 35/45 (78%), уз само 13 фаулова.

Најефикаснији је био Марјановић, који је за мање од 20 минута имао 19 поена и 16 скокова. Цирбес је убацио 16, Тејић 13, уз 9 скокова, Блажич 11, а Џенкинс и Дангубић по 10.