ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда славила у Железнику за скор 12-0!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су ФМП у Железнику  91-77 (15-21, 22-20, 20-27, 20-23) и остварили 12 победу у Кошаркашкој Супер лиги. Најефикаснији је био Боби Марјановић са 24 поена и 8 скокова.

Звезда је одлично отворила меч, серијом 9-2, уследио је повратак Железника, али и нова серија Звезде. У другој четвртини Железником тројкама Симанића и Давидовца, а затим и серијом поена Драгана Апића дошао до предности, што је био аларм за изабранике Дејана Радоњића. Поени Марјановића, тројка и асистенције Вилијамса за предност на полувремену.

Како су завршили прво полувреме, тако су започели и друго – Вилијам и Боби Марјановић. Вилијамс је везао три тројке у трећој четвртини, поенима се придружио и Митровић и Звезда се брзо и лако одлепила на +15, и преломила меч. Ипак, у последњем периоду Железник успева да се врати у игру, али Звезда брзо оверава тријумф.

Апић и Давидовац су пружили одличну партију. Апић је забележио 19 поена, Давидовац био најкориснији играч екипе из Железника, а када се разиграо и Марко Гудурић ФМП је успео да стигне велики минус. Ова тројка је показала велики потенцијал и веома ће бити интересантно видети да ли ће се на почетку припрема појавити у црвеном-белом. Гудурић је константан током целе сезоне и показује квалитет, док су Апић и Давидовац од доласка из Вршца показали зашто су доведени.

Већ у понедељак, у Пиониру, Звезда дочекује Војводину.

ФМП Железник – Црвена звезда 77:91 (15-21, 22-20, 20-27, 20-23).

Београд

Дворана Железник

Гледалаца: 500

Судије: Јурас, Николић, Миловановић

ФМП Железник: Давидовац 8п 3ск 5ас 5укл 2бл – индекс 20, Мићовић 10, Апић 19п 5ск 2ас, Лазаревић, Добрић 7п 6ск, Пековић 8, Гудурић 14п 5ас 4изл, Симанић 3, Радовановић 2, Остојић, Штурановић 6, Ђоковић 8. Тренер: Гуровић

Црвена звезда Телеком: Вилијамс 14п 5ас (4/9 за три), Ребић 1, Дангубић 4п 2ск, Митровић 18п 6ск 2ас (4/5 за два, 1/2 за три) – индекс 27, Лазић 9п 2ск, Блажич 3, Калинић 3ск 2ас 4укл, Марјановић 24п 8ск 2укл (10/14 за два) – индекс 32, Каплановић, Тејић 3ск, Џенкинс 8п 6ск 5ас, Цирбес 10п 5ск. Тренер: Радоњић

ТОК МЕЧА:

1/4 (15-21)

Вилијамс, Блажич, Дангубић, Митровић и Марјановић су отворили меч за Црвену звезду. Звезда је одлично отворила утакмицу, серијом 9-2. ФМП се приближио мини серијом 5-0, поенима Штурановића и Давидовца, при крају прве четвртине. Никола Калинић је већ забележио две личне грешке. Али, уласком Џенкинса и поенима Марјановића, Звезда враћа почетну предност за 21-15 у првој четвртини.

Марјановић 10, Митровић 7.

2/4 (22-20)

Другу четвртину отварају Бориша Симанић и Давидовац тројкама, а затим серијом Апића 6-0 долази до прве предности на мечу 28-27! Апић је већ забележио 11 поена, а Давидовац 6п 3ск 4ас 4укл. Уследила је серија Звезде 7-0, поенима Марјановића и тројком Блажича, минут пре краја Звезда је имала 36-30. Али, враћа се ФМП тројком Гудурића и поенима Добрића са пенала. Ефикасна четвртина и чврст отпор домаћина. Узвратио је тројком Вилијамс, а затим и асистенцијом за Марјановића за крај четвртине, 41-37 за Звезду.

Марјановић 16п 4ск, Митровић 7, Цирбес 6.

3/4 (20-27)

Вилијамс и Марјановић су затворили прво и оптворили друго полувреме на исти. Тројка и поени Бобија, аистенција и скок за Калинића, Звездина серија 5-0 за највеће вођство на мечу. Затим нова тројка Вилијамса за +10, ово су преломни моменти утакмице. Поени за Лазића и Митровића, 54-41, мини серија Звезде 5-0. Тајмаут, Милан Гуровић. Нови поени Марјановића, нова асистенција Вилијамса, Звезда приводи посао крају у Железнику. Нова тројка Вилијамса и Апић коначно постиже поене за ФМП. Нови поени Апића, уз скок у нападу, 17п 3ск 2ас. Вилијамс сигуран са пенала, 2/2 за 14п 5ас; 61-47 за Звезду. Поени Митровића, Апића, затим тројка Ђоковића уз фаул Ребића за 68-57 на крају треће четвртине.

Марјановић 20п 6ск, Вилијамс 14п 5ас, Митровић 12п 4ск.