ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Свемоћни Цупара за опстанак црвено-белих

Рукометаши Црвене звезде ремизирали су у последњем 10. колу плеј-аута против Пожаревца у Београду резултатом 31:31 и изборили опстанак у лиги. Голман и капитен домаћег тима Владимир Цупара бранио је феноменално у другом полувремену, на својој последњој утакмици у Звездином дресу, па су црвено-бели успели да обезбеде опстанак заузевши прво место у плеј-ауту.

Домаћи тим је одлично почео меч и стигао до лепе предности од 5:2 након чега је уследио тајм-аут. У наредном периоду екипа Ненада Перуничића је држала вођство које је најчешће износило два гола разлике. Сјајно је играо млади леви бек Никола Милошевић, који је снажном шутевима са дистанце одржавао Звездину предност, а капитен Владимир Цупара је имао пар успешних интервенција на голу у свом опроштајном мечу.

Головима Младена Ивановића и Огњена Кајганића црвено-бели су поново стигли до три разлике (11:8), али је затим уследила серија гостију од 3:0 и стратег београдског клуба био је принуђен да затражи минут одмора. Никола Милошевић са два узастопна гола доноси црвено-белима +2 (14:12), а затим Младен Шотић за кратко време постиже два поготка са левог крила и Звезда поново стиже до три гола разлике (16:13). Могли су домаћи и до већег вођства да голман Пожаревца није одбранио два седмерца Александру Драгутиновићу. Упорни Пожаревљани су користили Звездине грешке и смањили на 16:17 у финишу првог дела, али је Шотић готово уз звук сирене погодио за 18:16 после првих 30 минута.

zzzzzzzzzzzzzz10409300_947144482013115_7252455169933195284_n

Звезда је ношена великом подршком са трибина одлично кренула и у наставку уз неисцрпну енергију. Виктор Матичић и Дејан Бабић постижу голове, а Цупара брани неколико удараца, тако да екипа стиже и до четири разлике (21:17), међутим гости врло брзо прилазе на гол заостатка (20:21).

Нови Звездин налет још једном доноси предност од четири разлике (25:21). Серију је отворио Дарко Тодоровић, који је стиснуо зубе на овом мечу и помогао друговима, а Матичић је одвео екипу до плус четири. Имали су црвено-бели и мало среће јер су гости погодили стативу из седмерца, а Алчаковић није искористио зицер у контри.

zzzzzzzzzzz11330032_603318126471763_8543437554108828393_n

Међутим, исти играч је касније реализовао седмерац, па је Пожаревац пришао на само гол заостатка, а голман и капитен Звезде Владимир Цупара је чинио чуда у последњих 15 минута. Одбранио је гомилу тешких шутева и зицера, али због грешака у нападу Звезда је стрепела до самог краја.

Безброј пута су Пожаревљани стизали до изједначења у финишу. Код 28:28 имали су шансу и да поведу, али је Цупара још једном спасао екипу. Искусни Огњен Кајганић је преузео одговорност у последњим минутима и три пута доводио црвено-беле до вођства, али су гости и поред Цупариних одбрана успели да се домогну бода и изједначе на 31:31.

zzzzzzzzz10646791_603317999805109_3178787276125972546_n

На крају су се обе екипе радовале опстанку. Црвено-бели су после напорне сезоне обележене повредама поделили радост са својим навијачима који су их на овом мечу феноменално бодрили од самог почетка.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Александар Драгутиновић са шест погодака, док су Никола Милошевић и Огњен Кајганић пет пута погађали мрежу. У екипи Пожаревца одличну партију пружио је Милош Тица са 10 голова. Марко Перовић је постигао седам, а Стефан Алчаковић пет погодака.

zzzzzzzzzzzzz11053194_603317896471786_6657796944702524268_n

Црвена звезда – Пожаревац 31:31 (18:16)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 1.000. Судије: Мошорински и Панџић. Седмерци: Црвена звезда 5 (3), Пожаревац 6 (5). Искључења: Црвена звезда 8, Пожаревац 6 минута.

Црвена звезда: Живојиновић, Драгутиновић 6 (2), Вујовић, Милошевић 5, Гачевић, Антељ, Николић, Тодоровић 2, Цупара (13 одбрана), Шотић 3, Нешовановић 3, Матичић 4 (1), Бабић 2, Ивановић 1, Леовац, Кајганић 5.

Пожаревац: Арсић (3 одбране, 2 седмерца), Перовић 7 (3), Марић, Алчаковић 5 (2), Јевђеновић, Вељковић, Тица 10, Жегарац, Чаваљуга, Витас (4 одбране), Протић 1, Тодоровић 2, Минић, Вучковић 3, Стевановић 3, Миљојковић.

Звезда је такмичење у плеј-ауту завршила на првом месту са скором од 11 победа, два ремија и седам пораза, гол разликом 606:504 и 24 освојена бода, а укупно на седмом месту у Супер лиги Србије. Занимљиво је да је чак пет екипа завршило такмичење са по 24 бода, а Планинка је у том кругу имала најлошији скор, па је уз Колубару испала из лиге.