ВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Пораз фудбалерки у последњем колу

Фудбалерке Црвене звезде поражене су у последњем колу плеј-офа на гостовању против Машинца у Нишу резултатом 1:2.

Домаћи састав је повео у 38. минуту голом Миљане Ивановић, која је преварила одбрану црвено-белих и савладала Сандру Милојевић. Бољу игру Црвене звезде у финишу првог дела крунисала је изједначујућим голом Дејана Стефановић у 45. минуту, па се на предах отишло нерешеним резултатом. У наставку је било још неколико шанси, а мрежа гостујућег тима се затресла у 90. минуту, када је Викторија Мишељић донела другу узастопну победу екипи из Ниша.

zzzzzz11229960_836048246487138_1620251480253408644_n

Машинац – Црвена звезда 2:1 (1:1)

Ниш – Гледалаца: 200. Судија: Бојана Милетић (Крагујевац). Стрелци: Ивановић у 38. и Мишељић у 90. за Машинац, а Стефановић у 45. за Црвену звезду. Жути картони: Милица Станковић (Машинац), Живановић (Црвена звезда).

Машинац: Маринковић, Стевановић, Смиљковић, Мишељић, Миливојевић, Лазаревић, Кожовић, Трбулин (од 51. Трнавац), Милица Станковић, Ивановић, Крстић (од 71. Димитријевић).

Црвена звезда: Милојевић, Живановић (од 78. Еленков), Стојановић, Ђуричек, Бобић, Тришић (од 46. Т. Ђорђевић), Пантелић, Ерац, Стефановић (од 82. Аранђеловић), Благојевић, К. Ђорђевић.

После некомплетног последњег кола Црвена звезда дели друго место са екипом Напретка. У 20 првенствених утакмица ове сезоне црвено-беле су оствариле 12 победа, реми и седам пораза уз гол разлику 41:32. За Звезду су ове сезоне у шампионату Србије наступале: Тијана Ђорђевић (20 утакмица – 13 голова), Дина Благојевић (20-6), Кристина Пантелић (20-4), Јована Стојановић (19-3), Тијана Ђуричек (19-6), Андријана Тришић (19), Ивана Ерац (19-1), Нада Живановић (18), Ивана Бобић (15-1), Катарина Еленков (15-1), Катарина Ђорђевић (11-1), Тијана Матић (10-2), Јована Аранђеловић (10-1), Дејана Стефановић (9-2), Јована Ракић (9), Милена Вуковић (8), Сандра Милојевић (8), Маријана Теодосијевић (7), Марина Петковић (5), Невена Мичић (5), Јована Петричевић (5), Милица Стојановић (3), Јована Агбаба (2), Тања Ђапић (1) и Јована Ивановић (1).