Moja Crvena Zvezda
Атлетика Важно Најновије Остало

Атлетика: Звезда освајач Купа Србије у обе конкуренције!

Атлетичарке и атлетичари Црвене звезде стигли су до екипних трофеја у националном купу на дводневном такмичењу које је одржано овог викенда у Крагујевцу.

Нови пехар атлетичарки црвено-белих се могао и очекивати, а атлетичари Црвене звезде направили су прави подвиг освојивши трофеј на стадиону Радничког, који је бранио трофеј са врло јаком екипом за наше прилике, али су момци из Београда успели да их надмаше и донесу пехар у престоницу после дужег периода.

Атлетичарке Црвене звезде су одбраниле Куп, а ово им је био укупно 19. трофеј у најмасовнијем такмичењу, трећи узастопно, а до њега су стигле са укупно 310,5 бодова надмашивши новосадску Војводину (196,5) и Ниш (99).

Звездини атлетичари су до Куп трофеја стигли са 257 освојених бодова. Други је био крагујевачки Раднички са 192 бода, а трећи Партизан са 162 бода. Црвено-белим атлетичарима био је то 41. трофеј победника националног купа у клупској историји, а први од 2012. године.

zzzzzzzzz11081108_1617552021792011_4695688072224936564_n

Победе су од Звездиних такмичарки забележиле: Милана Тирнанић (100 метара), Тамара Салашки (200 и 400 метара), Владана Гаврановић (800 метара), Ивана Петковић (100 метара препоне), Александра Ивановић (бацање кладива), Николија Станивуковић (скок у вис) и штафета Црвене звезде на 4х100 метара.

Код атлетичара црвено-белих до тријумфа су стигли: Милош Тодосијевић (скок у вис), штафета 4х400 метара и Немања Церовац (3000 метара) уз напомену да је Горан Нава (Партизан) заправо био први, али пошто се такмичио ван конкуренције (није учествовао у квалификацијама), Звездином асу припао је максималан број бодова.

Ево и резултата Звездиних чланова на Куп такмичењу у Крагујевцу 6. и 7. јуна:

Атлетичарке

100 метара – прва група

1. Милана Тирнанић 11,70 (лични рекорд)

2. Маја Ћирић 11,84 (лични рекорд)

друга група

1. Николета Симић 12,31

3. Ивана Петковић 12,46

100 метара препоне – прва група

1. Ивана Петковић 13,90

3. Николија Станивуковић 15,84

друга група

2. Сања Михаиловић 16,57

200 метара – прва група

1. Тамара Салашки 24,07

2. Маја Ћирић 24,10

друга група

1. Николета Симић 25,13

3. Ивана Петковић 25,36

6. Тамара Дамјановић 25,81

400 метара – прва група

1. Тамара Салашки 53,21

2. Маја Ћирић 54,45 (лични рекорд)

друга група

4. Исидора Зоњић 59,12

6. Дајана Петковић 60,60

800 метара – прва група

1. Владана Гаврановић 2:14,45

2. Дајана Петковић 2:15,37

4. Милица Голубовић 2:15,77

друга група

1. Сара Ивачковић 2:19,24

Скок у вис

1. Николија Станивуковић 1,65

4. Марија Грујић 1,55

5. Марта Кљаић 1,55

8. Ивана Маодуш 1,40

Бацање кладива

1. Александра Ивановић 49,74

4х400 метара

1. Црвена звезда 1 (Ивана Петковић, Љиљана Делић, Тамара Дамјановић, Маја Ћирић) 46,69

2. Црвена звезда 2 (Катарина Симић, Исидора Зоњић, Сања Михаиловић, Николета Симић) 49,31

4. Црвена звезда 3 (Анђела Рончели-Илић, Нина Коларевић, Милица Живић, Дајана Петковић) 54,27

Троскок

3. Ивана Огњановић 11,88

5. Маја Јелић 11,54

Скок у даљ

3. Љиљана Делић 5,43

6. Тијана Орловић 5,37

10. Станислава Ковачевић 4,84

Бацање копља

4. Дина Ћосић 44,60

3000 метара

6. Невена Јовановић 10:57,11

400 метара препоне – прва група

– Маја Ћирић (није завршила трку)

друга група

1. Дијана Вукомановић 1:09,73

4. Јана Лазић 1:21,95

Укупно

1. Црвена звезда 310,5

2. Војводина 196,5

3. Ниш 99

4. Нови Београд 63

5. Срем Сремска Митровица 58

5. Нови Пазар 58

zzzzzzzzz1908090_1617551018458778_8226022954576986986_n

Атлетичари

Скок у вис

1. Милош Тодосијевић 2,06

4. Јасмин Халили 1,90

8. Мирослав Бојовић 1,80

10. Аца Станковић 1,70

3000 метара

1. Немања Церовац 8:18,87

4х400 метара – прва група

1. Црвена звезда 1  3:19,21

друга група

1. Црвена звезда 2  3:28,81

4х100 метара – прва група

2. Црвена звезда 1 (Страхиња Јованчевић, Јован Станачић, Марко Степановић, Суад Гаши) 42,45

друга група

2. Црвена звезда 3 (Александар Дробњак, Ведран Тамбур, Јован Жигић, Ненад Константиновић) 44,31

800 метара

2. Марко Возаб 1:53,82

5. Јован Жигић 2:05,91

Бацање диска

3. Марко Перић 44,97

5. Марко Гламазић 43,47

400 метара препоне – прва група

3. Милош Марковић 55,10

друга група

3. Ненад Константиновић 1:00,08

6. Стефан Хегедиш 1:06,68

Скок мотком

3. Аца Станковић 3,90

Бацање кугле

3. Милан Јотановић 16,06

4. Александар Мрђеновић 14,85

Скок у даљ

3. Марко Степановић 6,91

5. Никола Бркић 6,73

11. Мирослав Бојовић 6,13

110 метара препоне

4. Александар Дробњак 16,50

6. Ненад Константиновић 16,96

Бацање копља

4. Никола Брековић 68,94

400 метара – прва група

5. Марко Возаб 49,73

6. Давид Одри 51,63

друга група

2. Борислав Драгољевић 48,61

3. Владан Леу 50,13

200 метара – прва група

6. Борислав Драгољевић 22,58

друга група

3. Стефан Вујанић 22,62

Троскок

6. Вукашин Зиројевић 13,96

7. Мирослав Бојовић 13,61

Бацање кладива

7. Душан Вукмирица 11,13

3000 метара стипл

7. Мирко Станковић 10:18,93

100 метара – друга група

6. Страхиња Јованчевић 18,31

Укупно

1. Црвена звезда 257

2. Раднички Крагујевац 192

3. Партизан 162

4. Војводина 89

5. Сирмијум Сремска Митровица 78

6. Младост Ужице 68

0 0 votes
Гласање за чланке

Повезане вести

Subscribe
Обавести ме о
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x