ВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Петарда Звезде и хет-трик Миреле Тенков на премијери у Новом Саду

Фудбалерке Црвене звезде сјајно су стартовале у новом шампионату Србије. Изабранице тренера Дарка Стојановића славиле су у 1. колу на гостовању против Војводине у Новом саду резултатом 5:1.

Од самог старта новог првенства црвено-беле су показале да би ово могла да буде њихова сезона. Појачања су се показала у феноменалном светлу, као уосталом и током припремних мечева. Поново су у центру пажње биле повратница из иностранства Милица Мијатовић и појачање из крушевачког Напретка Мирела Тенков.

Екипа Дарка Стојановића је наступила у традиционалним црвено-белим дресовима, док је Војводина, иако домаћин сусрета, била у плавој одевној комбинацији. Већ у 12. минуту затресла се мрежа Тање Ђапић, која је до ове сезоне била једна од резервних чуварки мреже Црвене звезде. Милица Мијатовић је у незадрживом продору по левој страни ушла у шеснаестерац и резантним ударцем послала лопту у мрежу за вођство Звезде од 1:0. Мирела Тенков је до сада тресла мреже на свих пет пријатељских утакмица, а на дебију у такмичарским сусретима у Звездином дресу матирала је Ђапићеву у 31. минуту и то у паду после центаршута са десне стране за 2:0, што је био коначан резултат после првих 45 минута у којима је гостујући тим доминирао и створио велики број шанси, а заслугом Тање Ђапић мрежа се није затресла више од два пута.

zzzzzzzzzzzzz11896111_883320895093206_4352632450236684566_n

У другом делу игре, Војводина је заиграла знатно ангажованије. Капитен и најбоља фудбалерка домаћих Адријана Делић нашла се у одличној прилици, али је лопта после њеног ударца завршила поред стативе. Казна је стигла одмах након тога. Тања Ђапић је истрчала са гола Војводине у жељи да спречи контру Звезде, али је кратко избила лопту, не стигавши да се довољно брзо врати назад, па је Јована Стојановић са преко 30 метара постигла ефектан погодак у 55. минуту.

zzzzzzzzzzzz11855915_883319045093391_3941588715670686229_n

Млада екипа Војводине је морала да крене у напад, али је још један покушај Делићеве у корнер одбила Милена Вуковић. Међутим, у 63. минуту новосадски састав успева да смањи на 1:3. Адријана Делић овога пута није себи дозволила грешку и постигла је једини погодак за домаћи тим. Од средине другог полувремена београдске црвено-беле поново успостављају теренску иницијативу коју крунишу са нова два гола.

zzzzzzzzzzzzzzz11913988_883321011759861_3784122939578099128_n

До краја меча виђен је шоу Миреле Тенков, која се озбиљно намерила да помути славу Јоване Дамњановић, најбољег стрелца у историји Црвене звезде. Мирела је постигла још два поготка у 75. и 79. минуту и хет-триком заокружила свој фантастични деби у дресу популарних вучица са Маракане.

zzzzzzzzzzzzzz11896118_883318821760080_8050128441788055127_n

Војводина – Црвена звезда 1:5 (0:2)

Нови Сад – Терен СЦ Вујадин Бошков. Гледалаца: 300. Судија: Јелена Бањеглав (Бачка Топола). Помоћне судије: Тамара Павловић (Чачак) и Милица Кикановић (Лозница). Стрелци: Делић у 63. за Војводину, а Мијатовић у 12, Тенков у 31, 75. и 79. и Стојановић у 55. за Црвену звезду.

Војводина: Ђапић, Голубовић (од 75. Николић), Коларић, Трајковић, Малијар (од 82. Савановић), Гавриловић, М. Јанковић, Савановић, Делић, Ковачевић, Милановић. Тренер: Вујадин Нећак.

Црвена звезда: Вуковић, Ђуричек, Тришић, Јанковић, Стојановић, Стефановић, Ђорђевић, Ерац, Тенков, Мијатовић, Благојевић. Играле су још: Фрајтовић, Аранђеловић, Ракић, Миладиновић и Мичић. Тренер: Дарко Стојановић.

Одлично физички припремљен тим Звезде је зналачки привео меч крају. Освојени су прва три бода уз пет погодака, чиме је направљена сјајна увертира за дерби следећег кола против Машинца у Београду.

Укључите се у дискусије и посетите наш форум!