ВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Милица Мијатовић у 90. минуту за тријумф Звезде у Крушевцу

Фудбалерке Црвене звезде тријумфовале су против Напретка у Крушевцу резултатом 2:1 у трећем колу Супер лиге Србије и на тај начин се вратиле се на победнички колосек после кикса на домаћем терену у прошлом колу.

zzzzzzzzzzzzzz11218835_890486721043290_5675638422552541254_n

Тријумф још више добија на значају ако се зна да је остварен на једном од најтежих гостовања у првенству и убедљиво најлошијем терену за женски фудбал код нас, јер игралиште које се налази унутар фабричког круга Трајала подсећа на све, само не на пристојан фудбалски терен. Цех су платиле играчице оба тима од којих је неколико доживело нимало наивне повреде, међу њима и Звездин капитен Ивана Ерац, која је због повреде стопала по повратку у Београд завршила у Ургентном центру.

zzzzzzzzzzzzzzz11052465_890505884374707_347611343563405408_n

Црвено-беле су повеле већ у 14. минуту петим поготком у сезони Миреле Тенков, доскорашње узданице Напретка. Нашла се очи у очи са истрчалим голманом крушевачког тима, била бржа и лагано погодила мрежу за вођство Звезде. Међутим, том приликом се и лакше повредила, па је једно време провела ван терена.

zzzzzzzzzzzz11222811_890507297707899_6136453048377086750_n

Док је голгетерка црвено-белих била ван игре, домаћи састав је стигао до шеснаестерца. Кричакова је пала, а судија Ана Минић из Ниша показала је на белу тачку уз црвени картон за Тијану Јанковић, па гостујући тим у раној фази утакмице бива оштећен и остаје са 10 играча. Једанаестерац је реализовала Сузана Петронијевић, па је у 17. минуту резултат поравнат на 1:1.

zzzzzzzzzzzzzzz11947644_890507331041229_2064831825960268586_n

На очајном терену водила се рововска борба уз велики број жутих картона. Звезда није имала права на грешку после пораза у прошлом колу, па је и бројчано слабија покушавала да нађе пут до победе са фудбалерком мање на крушевачкој ораници у ратној атмосфери. Готово 50 минута популарне вучице са Маракане имале су играчицу мање на терену, све до искључења Марковићеве.

zzzzzzzzzzzzzzzz1621806_890507087707920_121130725974712797_n

Милица Мијатовић је носила црвено-бели тим. Безброј њених продора и креираних акција довели су до тога да и саиграчице заигају у правом светлу, па су одличне партије пружиле Милена Вуковић, Дејана Стефановић, Дина Благојевић и Катарина Ђорђевић. Мирела Тенков је била константна претња по гол дојучарашњих клупских другарица, а Јована Стојановић погодила је стативу у 54. минуту.

zzzzzzzzzzzzzz11988369_890507084374587_8783140363325322737_n

Имале су и Крушевљанке одличну прилику у 64. минуту, када је Петровићева циљала под пречку, али је Марија Вуковић сјајно реаговала и избила лопту у корнер. Касније је и Сузана Петронијевић била у прилици, али се није најбоље снашла.

zzzzzzzzzzzzzzz11947453_890507371041225_4669572900579873139_n

Тренутак одлуке догодио се у последњим тренуцима. Мирела Тенков је још једном мучила одбрану Напретка, али су њен покушај некако успеле да зауставе Бонџићева и Брадићева, а онда је на сцену ступила Милица Мијатовић, која преузима ствари у своје руке и после продора матира Вуловићеву за велику радост гостујућег тима, који се и поред свих проблема враћа у престоницу са три велика бода, чији ће се ефекат најбоље осетити у наредном периоду, када ће црвено-беле имати знатно лакши распоред.

zzzzzzzzzzzzzzzz11960130_890507461041216_6085203804072852300_n

Напредак – Црвена звезда 1:2 (1:1)

Крушевац – Игралиште Трајала. Гледалаца: 200. Судија: Ана Минић (Ниш). Стрелци: Петронијевић у 17. из једанаестерца за Напредак, а Тенков у 14. и Мијатовић у 90. за Црвену звезду. Жути картони: Марковић, Јоновић, Бонџић, Мијајловић (Напредак), Ђорђевић, Тенков (Црвена звезда). Црвени картони: Марковић (Напредак), Јанковић (Црвена звезда).

Напредак: Вуловић, Марковић, Караџић, Бонџић, Брадић, Јосић, Јоновић, Лисинац (Радовановић), Кричак (Мијајловић), Петровић, Петронијевић.

Црвена звезда: Вуковић, Тришић (Аранђеловић), Стојановић, Јанковић, Стефановић (Миладиновић), Пантелић, К. Ђорђевић (Т. Ђорђевић), Ерац, Тенков, Мијатовић, Благојевић.

После трећег кола црвено-беле имају шест освојених бодова, колико и трећепласирани Пожаревац, док Спартак и Машинац воде на табели са максималних девет бодова. У следећем колу Звезда дочекује екипу Пожаревца.